Okunma

Yeni VAIO Serileri Türkiye’de


04 Kasım 2009 Çarşamba 08:12
Yeni VAIO Serileri Türkiye’de

2006 Aralık ayında sadece 2 modelle başlayan VAIO serüveni, bugün 15 farklı model ve elde edilen başarılarla devam ediyor.

Sony Eurasia bu kapsamda, yeni serilerini, Sony VAIO Avrupa Bilgi Teknolojileri Egitim Uzmanı David Speath ve Sony Eurasia VAIO Ürün Müdürü Levent Ertoğlu‘nun katılımıyla gerçekleştirdiği bir basın toplantısıyla tanıttı.

Gerçekleşen toplantıda Sony VAIO Avrupa Bilgi Teknolojileri Egitim Uzmanı David Speath, VAIO’nun ekran teknolojisindeki ve dayanıklılık konusundaki üstünlüğünü, özel olarak hazırladığı gösteri ile altını çizdi.

 

 

Sony VAIO ürün grubu olarak üstün VAIO kalitesini, ileri teknolojisini ve şıklığını Türkiye’de çok daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerini ve bu amaçla ürün gamını Türk tüketicisi beklentilerine ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek şekilde genişlettiklerini belirten Levent Ertoğlu, “VAIO, yalnızca profesyonel kullanıcıların ultra mobil dizüstü ihtiyaçlarını değil, her kesimden dizüstü bilgisayar kullanıcısının kalite, tasarım ve üstün teknoloji beklentilerini karşılıyor. Yeni X, W, CW ve FW serileri de bu anlamda tüketicilerimizi fazlasıyla memnun edecek.” dedi.


Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı

Sony’nin geliştirdiği yeni VAIO X Dizüstü Bilgisayar Serisi, sadece 780gr olan ağırlığı ile dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı. Yeni VAIO X Serisi, şık yapısı ve üstün teknolojisiyle de kullanıcıların tüm beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

VAIO’nun özellikle iş dünyasının stil sahibi üyelerine yönelik geliştirdiği yeni X Serisi, göz alıcı tasarımı, performansı, dayanıklılığı, 13.9mm’lik inanılmaz inceliği ve en önemlisi de hafifliği ile çalışma hayatının zor koşullarını kolaylaştırıyor.

Karbon fiber alaşımı sayesinde oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olan X Serisi, alüminyum kaplamalı klavyesiyle de hem rahat bir kullanım sağlıyor hem de şıklığıyla göz dolduruyor.

 

 

Kasım ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulan VAIO X Serisinin Sony Eurasia tarafından tavsiye edilen taksitli son kullanıcı fiyatı 3.199 TL + KDV’dir.

 

Intel Atom Z540 (1.86 GHz) işlemci, 2 GByte bellek, 128GB SSD Flash Drive ve LED arka aydınlatma teknolojisine sahip olan bu ürün, dayanıklı 11.1inç’lik geniş X-black LCD ekranı; yüksek kontrast oranını üstün renk kalitesi ile birleştirerek, tüm belgeleri, internet içeriğini, videoları ve diğer tüm görüntüleri çok daha detaylı ve net izleme imkanı sunuyor.

Yeni VAIO X serisini iş seyahatlerinin vazgeçilmezi yapacak bir diğer önemli özelliği ise uzun pil ömrü. Az enerji tüketen işlemcisi ve LCD ekranı sayesinde, modelin pilini sadece bir kez şarj etmek verimli bir iş günü için yeterli oluyor (yaklaşık olarak 8 saat). Ayrıca opsiyonel aksesuar olarak sunulan uzun ömürlü X pili ile pil ömrünü 16 saate kadar uzatılabiliyor.

Yeni seri, dahili 3G modemi sayesinde, Wi-Fi erişim noktasından uzakta bile olsa, GSM operatörlerinin desteklediği bölgelerde, 7.2 Mbps’ye kadar 3G HSPA mobil ağı üzerinden internete erişebiliyor.

Seride iki adet USB girişi, Ethernet ve VGA çıkışları, 802.11 b/g/Draft n ve Bluetooth bağlantısı bulunuyor. Ayrıca mikrofon girişi, MS ve SD slotları ve dahili MOTION EYE kamera sayesinde iş hayatının gerektirdiği her türlü paylaşıma olanak sunuluyor.

:: Sony Vaio’nun yeni ürün serilerini beğendiniz mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni VAIO Serileri Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni VAIO Serileri Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni VAIO Serileri Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "