Okunma

Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor


07 Şubat 2015 Cumartesi 18:00
Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor

Kurduğu ve CEO’luğunu üstlendiği Opera ile hatrı sayılır bir başarı yakalayan Jon Von Tetzchner, yeni web tarayıcısı projesi Vivaldi’yi Ocak ayının sonuna doğru teknik önizleme aşamasında kullanıcılara sunmuştu. Windows, Mac OS X ve Linux için indirilebilen Vivaldi’nin indirilme sayısına ilişkin demeç, Reuters’a verilirken web tarayıcısının ilk 10 gününde 500 bin kişi tarafından indirildiği açıklandı.

Opera’ya benzerlikleri dikkatlerden kaçmayan yeni web tarayıcısının hızlı komutlar, yer imleri ve küçük notlar ile sayfaları kişileştirebilme gibi özellikleri dikkat çekiyor. Jon von Tetzchner’den de konuya ilişkin bir yorum geldi. ‘Vivaldi’nin hala bir teknik önizleme durumunda olduğu düşünülürse ulaşılan rakam çok yüksek’ diyen von Tetzchner, şirketin yüzde 90’ının sahibi durumunda.

15-02/07/cyber_security_800x533_l_1411917294.jpgDeneyebilirsiniz

Vivaldi; Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera gibi rakiplerine karşı ne ölçüde bir başarıya ulaşacak şimdilik bu ciddi bir soru işareti. Sonuçları belirleyecek olan faktör elbette internet kullanıcıları. Şimdilik Vivaldi’yi siz de buraya tıklayarak, bilgisayarınıza indirebilir, deneyebilir ve bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

:: Vivaldi’yi denemeyi düşünüyor musunuz? 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

27 yorum - “Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  opera nın en son 12 versiyonunda memnumdum. Özellikle yer imleri en çok kullandığım özellikti. operanın sonraki sürümleri hiç hoşuma gitmedi. Chrome dan farkı kalmadı. Ama vivaldi yi çok beğendim. Aynı eski opera gibi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  vivaldi, operayı kuran ve eski ceo'su olan adam tarafından üretildi. operada eski viztondan uzaklaşılmaya başlayınca bu adam istifa edip eski opera özelliklerine sahip chromium tabanlı vivaldi ile karşımıza çıkıyor. burda çakma opera diyebileceğimiz tek opera , 15nci sürüm ile karşımıza gelen opera özelliklerine sahip olmayan adı opera olan tarayıcıdır. vivaldi daha ilk sürümünde, adından bile bitmişlik olgusu anlaşılmasın diye konmuş technical preview ismine rağmen opera chromiumdan daha fazla özellikle gelmiştir. indirenlerin teknik önizleme kelimelerini göz önüne alarak değerlendirme ve yorum yapmalarını isterim. şu anki hali bile kullanışlılık açısından opera 28'den daha iyi ve vivaldiden umutluyum ben.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu vivaidi neden vine açmıyor, nettede bi problem yok aynı sayfayı explorer acyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  güzel bulmadım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede güzel tarayıcı güzel değil mükemmel olmuş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Opera'nın mobil yeni tarayıcısı da çok güzel Coast.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Opera'dan transfer oldum daha iyi hale gelecektir şuan bile süper

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Tarayıcı mükemmel olmuş sade olmasını çok sevdim sekmelerde dolaşırken takılmalar dışında bir sıkıntısı yok.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Chromun yerini alacak bi uygulama çok hoş gercekten..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  guzel tarayıcı olmuş ama keşke chromium tabanlı olmasaydı

 11. TMac1 dedi ki:

  Eklentiler bölümü olsaydý…

 12. Sansar667 dedi ki:

  hele bir kararlý sürümü gelsinde deneriz

 13. SDN Okuru dedi ki:

  direk indirip kullandım, ctrl+tab ile sekme geçişi ve sık kullanılanlara daha basit erişimi de sağlarlar ise bence diğer bütün tarayıcılardan daha üst düzey ve kontrollü kullanım sunan bir tarayıcı. Beğendim, fakat eksikleri giderildiği gibi kullanacağım.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  altyapı chrome opera kopya karıştı iyice bişeye benzetemedim :Da

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Maxhton'un yeni tarayıcısı Maxhton Nitro'yu deneyin çok sade ama bir o kadar hızlı

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Eklenti kurulabilirse şanşı dahada artar

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Önemli olan mobilde neler yapabileceği, masaüstünde Chrome ve firefox yeterince hızlı ve stabil zaten. Benim hiçbir beklentim yok maalesef, denemeyi bile düşünmüyorum.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Opera çakması bir tarayıcı olmuş.Ayrıca vivaldiyi denemedim fakat yeni Opera yı kullananlar bunu indirmeyecektir,HTML 5 hızı anlamında donanımı en iyi kullanan Opera,en azından benim bilgisayarımdaöyle,Firefox,Chrome,Opera ve Internet explorer yarıştırdım Opera kazandı

 19. SDN Okuru dedi ki:

  alt yapısının chrome olması ilginç 🙂

 20. SDN Okuru dedi ki:

  önce ***** yok ettiler sonra operayı kendi kuyularını kazdılar.
  artık ikide bir duyurdukları yok dev sürüm yok beta sürümü ilgi bile çekmiyor yeni Opera'nın.Vivaldi ise şuan bile az çok ***** ile aralarına mesafe koyarlarsa zaten kullanıcılarını dinliyorlar başarılı olurlar.

 21. Parende_N dedi ki:

  güzel bir tarayýcý olacaðýný düþünüyorum.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Sayfaların geç açılması dışında herhangi bir problemi yok. Kararlı sürüm geldiğinde bir numaralı tarayıcım olacak.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Mobil'ede gelse

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Meraktandır 🙂

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Tasarımı gayet hoş logosu falanda gayet hoş metro tasarıma sahip ancak biraz donuyor ve içinde gereksiz yerler ***** resimleri kapat diye buton ekran boyutu scroll'u vb..

 26. TEGÝN dedi ki:

  Yeni Opera’ nýn eski özellikleri atmasý, istenen özellikleri uzuun bir süredir eklememesi eski Opera’ yý özleyenleri sinirlendirmiþti. Vivaldi çýkýnca da eski Opera cýlar üstüne hücum ettiler. Denemekte fayda var gerçekten kullanýþlý bir tarayýcý. Tabi unutmamak gerekirki henüz Teknik önizleme seviyesinde ve yeni yeni gelecek özelliklere de bakýnca saðlam geliyor denilebilir. Kararlý sürüme ulaþtýðýnda güzel bir tarayýcý göreceðimizden eminim. Ýlk çýktýðýndan beri kullanýyorum ve biraz hantallýk dýþýnda pek bir sorunu yok.

" Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "