Okunma

Yeni Volvo modelleri daha akıllı olacak


07 Mayıs 2018 Pazartesi 23:45
Yeni Volvo modelleri daha akıllı olacak

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volvo Android destekli Sensus bilgi-eğlence sisteminin gelecek neslinin Google Asistan, Google Haritalar ve Google Play Store uygulamarını içereceğini açıkladı. Google Haritalar, sürücülerin bir yerden bir yere gitmesine yardımcı olacak. Google Asistan ise sürücünün sesiyle araç kliması ve müzik gibi şeyleri kontrol altına tutmasına yardımcı olacak.

Volvo Android Auto ile araçlarını daha akıllı hale getirecek

Araç sahibi herhangi bir Android cihaza sahip olmasa bile, yeni Volvo modellerindeki Android Auto destekli Sensus sistemiyle birçok Android özelliğine erişebilecek. Bu sayede araçlar, sürücünün işini oldukça kolaylaştıracak.

Volvo Araştırma ve Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Google hizmetlerini Volvo otomobillerine taşımak, bağlantıdaki yenilikleri hızlandıracak. Bunun yanı sıra uygulamalardaki ve bağlı hizmetlerdeki gelişmemizi arttıracaktır. Kısa süre sonra, Volvo sürücüleri günlük yaşamı kolaylaştıran ve araç içi deneyimi daha fazla hale getiren binlerce araç içi uygulamaya doğrudan erişebilecekler. 

Yeni Volvo modelleri daha akıllı olacak

Güvenlikten bahseden Android Auto, geliştiricilere otomobil platformundaki uygulamalar için sade ve dikkat çekmeyen şablonlar sunacak. Bu sayede uygulamalar daha az dikkat çekecek ve kazaya neden olma ihtimalleri daha da düşecek.

Ayrıca Android Auto, artık mesajlaşmayı da destekleyecek ve üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları araçlarda kullanılabilecek.

Şirket tarafından yapılan açıklamlarda, geliştirilmiş bu sistemin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Volvo araçlarda yer alacağı söyleniyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Volvo modelleri daha akıllı olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Volvo modelleri daha akıllı olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Volvo modelleri daha akıllı olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "