Okunma

Yenilikçi Öğretmenlere Tatil Ödevi


28 Ocak 2009 Çarşamba 15:35
Yenilikçi Öğretmenlere Tatil Ödevi

Öğretmenlerin teknoloji kullanarak, müfredat konularında etkin öğrenim projeleri geliştirmesini amaçlayan Yenilikçi Öğretmenler Forumu 2009 birinci aşama başvuruları tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Microsoft işbirliğinde hayata geçirilen söz konusu program kapsamında, Yenilikçi Öğretmenler, okullarında eğitim öğretim gören öğrenciler ve okul müdürleri ile birlikte sömestr tatili boyunca işbirliği içinde çalışarak, projelerini hazırlayacak. Söz konusu forumda birinciliğe layık görülecek proje yurtdışında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Hedef: Etkileşimli Eğitim

Müfredat kapsamındaki konulara ilişkin derslerini bilişim teknolojisi araçlarından yararlanarak hazırlayan Yenilikçi Öğretmenler, öğrencilerin etkin şekilde derslere katılımını ve teknoloji sayesinde etkileşimli öğrenimi desteklemeyi hedefliyor. Bu program kapsamında, 2006 yılından bu yana toplam 300 öğretmen ve 200’e yakın proje oluşturdu. 2009 yılında düzenlenecek Dünya Forumu‘nda yarışacak projelerini geliştirmek üzere öğretmenler sömestr tatili boyunca hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürecek.

Tüm Okullardaki Tüm Öğrenciler, Tüm Öğretmenler…

2009 yılının Mayıs ayında hazırlayacakları detaylı projelerini yarışmaya katılmak üzere teslim edecek olan Yenilikçi Öğretmenler, Haziran ayında gerçekleştirilecek Türkiye Forumu’nda projelerini sunacak. Topluma destek, içerik ve işbirliği olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek Türkiye birincileri, bu yıl gerçekleştirilecek olan Dünya Forumu‘nda projeleriyle ülkemizi temsil edecek. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı ilk ve ortaöğretim düzeyinde tüm okullarda görev yapan  öğretmen ve öğrenim gören öğrencilerden oluşan ekipler katılabilecek.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Microsoft Türkiye
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yenilikçi Öğretmenlere Tatil Ödevi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Milli Eğitim Bakanlığı bir proje çalışması yapmak istiyora öncelikle okullarda açık kaynak projelerinin kullanımına izin vermeli… Örneğin Okullarımızda Open Office ile ilgili hiçbir bilgi ve destek verilmiyor.

    Sadece microsoft ürünleri hakkında eğitimler veriliyor. Tabi bu eğitimlerde 90 lı yılların eğitimleri diyebilirim.

    Neden okullarımızda Pardus kullanımına izin verilmiyor. Neden microsofta milyarlarca TL lisans ücreti ödüyoruz. Dünyadaki çoğu ülke artık kendi işletim sistemlerini kullanmaya veya ubuntu vb. gibi Linux türevlerini kullanmaya ofis programlarında ise Open Office kullanmaya başladı. Bizde proje geliştirmek çok çok çok zor….

    Fen ve Teknoloji Öğretmeni

" Yenilikçi Öğretmenlere Tatil Ödevi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yenilikçi Öğretmenlere Tatil Ödevi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yenilikçi Öğretmenlere Tatil Ödevi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "