Okunma

En Kullanışlı iPhone Tarayıcısı


27 Aralık 2010 Pazartesi 11:30
En Kullanışlı iPhone Tarayıcısı

Sekmeli gezinme desteği artık tüm web tarayıcılarda mevcut. Ancak iPhone’a özel bu yeni tarayıcı alışılmışın dışında bir fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı vaat ediyor. Uygulamada sekme desteği, hem görsel hem de işlevsel olarak son derece başarılı kullanılmış.


Uygulama gayet başarılı bir arayüze sahip.

Etiketleme

Tek bir sekme çubuğu ile kullanıcısını sınırlamayan yazılım, tüm çalışma mantığını da bu sekmeler üzerine kurgulamış durumda. Sayfanın görüntülenmesi esnasında sürekli açık kalan ana sekme dizisi, hemen altında yer ala çubuk üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Sekmeler üzerinde ön izleme görüntülerine yer veren tarayıcı, bekleme ekranında da çok ziyaret edilen 9 farklı site görüntüsünü barındırıyor. Firefox işlevselliğinin ve GMail arayüzünün işlevsel özelliklerinin bir araya geldiği bir web tarayıcı gibi görünen uygulama, hızlı arama çubuğuna ve yer imi desteğine sahip.

Gelişmiş Sekme Desteği

Tarayıcı ekranının en alt kısmında yer alan butona tıklayarak sekme gruplarına ulaşabiliyorsunuz. İstediğiniz sekme grubunu otomatik olarak kapatıp istediğiniz sekmelerde yer alan web sitelerinin doğrudan açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Çeşitli renk etiketlerindeki grupları ekranın en alt kısmına sürüklediğinizde sekmeler komple kapatılmış oluyor.

Geçmiş

Hayli gelişmiş bir geçmiş ekranının yer aldığı yazılım, gezdiğiniz tüm siteleri kategorilendirilmiş olarak karşınıza getiriyor. Geçmişten baktığınız web sayfalarını etiketleme mantığı ile yer imleri içersine gönderebilmeniz de mümkün. Yer imleri ekranındaki her adrese ayrı etiketler atayabilmek karmaşayı önlemek adına bir hayli önemli.

Senkronizasyon

Firefox’ta olduğu gibi bulut işlem mantığında çalışan Sleipnir, telefonunuzda yer alan yer imlerini diğer cihazlarınız ile senkronize edebilme olanağı da tanıyor. Kayıtlı tüm site bilgilerini kullanıcı adı ve parolanız ile yazılımın kendi sunucularında saklayabiliyorsunuz.

İndirme Sayfası

Japon bir geliştirici tarafından geliştirile yazılım burada yer alan AppStore sayfaları üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Programın Japonca ve İngilizce dil desteği mevcut. Tarayıcıyı kullanabilmek için iOS 4.0 ve üzeri yüklü iPhone, iPod Touch veya iPad sahibi olmanız gerekiyor.

 

:: Yazılımı işlevsel buldunuz mu? iOS’li mobil cihazınızda kullanmayı düşünür müsünüz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Kullanışlı iPhone Tarayıcısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Kullanışlı iPhone Tarayıcısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Kullanışlı iPhone Tarayıcısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "