Okunma

Yer Sorununu Kendisi Çözen Dev TV


05 Mart 2010 Cuma 14:30
Yer Sorununu Kendisi Çözen Dev TV

Bugün düzenlenen basın toplantısıyla, Avrupa kökenli Bang & Olufsen adlı firma, şimdiye kadar geliştirdikleri en gelişmiş ürünü tanıttı. Dünyanın en büyük hareketli televizyonu unvanını taşıyan  Beovision -4 103 adlı ürün ilginç bir tasarıma da sahip. Cihaz, 246 cm genişliği ve 211 cm yüksekliği sahip olduğu için, yerleştiği odayı kullanılmaz hale getiriyor.

Daha önce ürettikleri, devasa ürünlerinde şikayet alan Bang & Olufsen firması, uzun süren bir tasarım aşamasından sonra televizyonlarını fizikken daha az yer kaplayacak hale getirebilmiş.

Hemen hemen bir insan boyunda olan televizyon, kapatıldığı zaman otomatik sistemi sayesinde, kızaklı cep telefonları gibi kapanıyor. Bu sayede dev televizyonun yarı yarıya daha az yer kaplıyor. Ürün kapanmış halinde ise televizyon sehpası ve ana hoparlörü görünmez hale geliyor.


Dev TV’nin ekranı sinema perdesi gibi iki yana doğru genişleyerek açılıyor

246 ekran ve 500 kiloluk dev televizyon

Beovision 4-103, resim tablosu ya da sıradan bir pencereye benzeyen ilginç bir tasarım sahip olduğu için dev televizyon kapandığı zaman gözü rahatsız etmeyen dekoratif bir hâl de alıyor. Firma, televizyonun görüntü netliğini sabitlemek için ürünlerine odadaki ışığa göre ekranın rengini ayarlayan özel bir sensör de yerleştirmiş.

Bu sayede, tüketicilerin hiçbir zaman renk ayarı yapmasına gerek kalmıyor. 246 ekranlık TV‘de standart olarak 4+1 ses sitemi de bulunuyor. Plazma ve LED TV olarak iki seçeneği bulunan dev HD TV seri üretimi olmayacak. Bang & Olufsen firması siparişe göre bu ürünü 4 ay içerisinde hazırlayıp tüketiciye teslim edecek.


Ürün kapandığı zaman yarı yarıya az yer kaplıyor

Fiyatıyla lüks arabalarla rebaket ediyor

Beovision 4-103‘ün ekranıyla yetinmeyenler için üretici firma televizyonlarına projeksiyon perdesini yönetme özelliği de eklemiş. Lüks otomobiller kadar özelliğe sahip olan bu dev televizyona sahip olmanın bedeli ise herkesin harcı olmayacak.

Firma, 1920 x 1080 görüntü kalitesine erişen ve 500 kg ağırlığındaki bu ürünlerine 147 bin euroluk değer biçiyor. Bang & Olufsen yöneticileri bu astronomik rakam karşılığında ürünlerinin en az 3 nesil boyunca sağlam kalacaklarının garantisini de verdi. Yaklaşık 16 yıldan beri Türkiye’de satış yapan firma şimdiye kadar sadece 6 bin müşteriyle çalıştı.

:: Bu televizyonu mu alırdınız yoksa lüks bir otomobil mi?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yer Sorununu Kendisi Çözen Dev TV konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yer Sorununu Kendisi Çözen Dev TV ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yer Sorununu Kendisi Çözen Dev TV ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "