Yerli elektrikli traktör için sevindiren haber!


19 Nisan 2020 Pazar 17:15
Yerli elektrikli traktör için sevindiren haber!

Uzun zamandır beklenen yerli elektrikli traktör için sevindiren haber Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Özkan Kayacan’dan geldi. TAGEM Genel Müdürü Kayacan, üretim bantlarının kurulur kurulmaz çalışmalara başlanacağını ve bu yıl içerisinde traktörlerin üretimden çıkacağını açıkladı.

Yerli elektrikli traktör üretimi bu yıl tamamlanacak! Rağbet konusunda şüphe yok

Yerli elektrikli traktör üretimi için Gebze’de kurulan fabrikada üretim bantlarının hazır hale gelmesi bekleniyor. Kayacan, traktörlerin üretimden çıkması için ilk hedeflerinin Ağustos sonu ya da Eylül başı olduğunu söyledi ancak bunun sarkabileceğini de belirtiyor. Fakat her durumda 2020 yılı içerisinde ilk yerli elektrikli traktörün üretimden çıkacağını da vurguluyor.

Öte yandan TAGEM Genel Müdürü Özkan Kayacan, elektrikli traktörler için talep konusunda herhangi bir endişenin olmadığını da belirtti. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın traktörü kullanmasının ardından birçok talebin taraflarına ulaştığını söyledi. Bunun dışında mevcutta kullanılan traktörlerin yakıt giderlerinin fazla olmasının, elektrikli traktörlerin satışı konusunda avantaj sağlayacağının da altını çizdi.

Aynı zamanda bu araçların sadece yurt içinde satılmayacağı hatta yurt dışındaki alıcıların bile hazır olduğu söylendi. Elektrikli traktörlerin üretim bandından çıkışıyla birlikte satış konusunda hiçbir sorun olmayacağı belirtildi. Üretim bantlarının kurulması ve çalışmaların sonunda sürecin tamamlanmasıyla birlikte, araçların hem yurt içinde hem de yurt dışında kolaylıkla satılması planlanıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Yerli elektrikli traktör için sevindiren haber!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Randıman vermez elektrikli motor siklet ler gibi sağlık li olmaz boş yatırım bor madeni elimiz de onlar la bir şeyler yapın bir batar ya kaç lira be

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   neden randıman vermiyor onuda açıkla randıman verir çünkü elektirikli motor tork canavarıdır ve ilk saniyeden batarya tamamen bitene kadar aynı torku verir tork demek güç demektir normal traktörden çok daha güçlü olacak yakıt sorunu olmayacağı için herhangi bir çiftçi güneş paneli kurarak traktörün yakıtını beleşe getirebilir

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  bize düşen destek olmaktır

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  beğenmeyenler her şeye he yav he diyenler lütfen buyurun siz yapın sizi alkışlayalım
  elin adamı yapabiliyorsa niye türkiye yapamasın bize düşen destek olmaktır
  samsung telefonları eskiden hiç güzel değildi koreliler destek verdi şimdiki durumlarına bakın
  hyundai arabaları yine vatandaşı destek oldu adamlar zamanla geliştiler
  bizde ise yeni işe girişenin mevcut piyasayı alt üst etmesini istiyorlar buda haliyle mümkün değil böylece alım olmuyor alım olmayınca da adamlar zarar ediyor zarar edincede kapatıyorlar dükanı

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu kadar güç harcayan bir cihazın elektrikle verimli olabileceğini düşünmüyorum en azından şimdiki ***** 10 yıl sonra çok daha iyileri yapılabilir hele şu yerli milli arabayı yapalım bakarız 2027 den sonra.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Elektrik en verimlisi. Traktörde hıza gerek yok. Tork gerekli ve elektrik motorlarında inanılmaz tork var.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   traktör 30km yapsa yeter zaten araba değil bu yolda kullanılmayacak aynı kw gelen mazotlu bir traktörden güç olarak 2-2.5 kat daha fazla torku var buda en zorlu tarayı bile sürebilmesi anlamına gelir elektrik motorlarını araştırın 7saat hiç şarj olmadan kullanılabilecek

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Köstek olanlar için de titreşimli heykel ve saman katkılı beyin var😁

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Cahilin sıkıştığında ilk yapacağı şey bel altı konuşmaktır.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Elektrikli heykel de yapın

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Tarımı bitiren zihhniyet,köyden şehire göçü bilinçli olarak arttıran zihniyetmi yapacak?

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Yakıta bağımlı dünyada bence mükemmel bir iş olur inş en kısa zamanda tüm çiftçilerimiz kullanmaya başlar

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunları yazmak artık farz oldu.
  Her yerde okuyoruz, dinliyoruz. Milli ve Yerli Uçak, Yerli ve Elektrikli Otomobil-Traktör… Bunlar şu anki yönetimin yapabileceği icraatlar değil. Hiçbir zaman da olmayacak.
  Demokrasi diyorsun, dikta rejimini uyguluyorsun. Türküm diyorsun, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine aykırı hareket ediyorsun. Herkes düşüncesinde özgür diyorsun; suç işlemediği ve hakaret etmediği halde suç işlemiş sayıyor, hakaret davaları açıyor, düşünce suçlarından insanları ceza evlerine dolduruyorsun. Hukuku üstün tutup güvenli bir ülke imajı vermiyorsun ama dışarıdan yatırım gelmesini bekliyorsun. 18 yıldır TL’nin değerini arttıramyorsun, Avrupadan çok daha iyi olduğumuzu zannediyorsun. Üreteceğim diyorsun, üretmiyorsun. Fabrikalar kurmak, istihdam oluşturmak yerine olanları da satıyor, dışa daha çok bağımlı hale getiriyor, insanları işsiz bırakıyorsun. Faizsiz ekonomi modeli oluşturmuyor, haksız vergileri kaldırmıyor neredeyse üzerine her gün bir yenisini daha ekliyorsun.
  Bilime ve eğitime önem vermiyorsun ama Dünya lideri bir ülke olacağımızı zannediyorsun.
  Laf çok. İcraat? “Ekonomimiz çok iyi, dünya bizi kıskanıyor, dış güçler”, işallah, maşallah…
  Bir kez de önce icraat yapta sonra konuş. Biz de çıkıp alkışlayalım, her yerde yazalım, anlatalım gururla.
  Peki bunları neden yapıyorsun? Çin gibi hindistan gibi ucuz işçi çalıştıran ülkeler gibi olup o şekilde mi yatırım yapılacağını düşünüyorsun? Böyle mi büyüyeceğimizi, bağımsız olacağımızı zannediyorsun. Yanılıyorsun!
  Yapamıyorsan boşuna engel olma, ket vurma insanların geleceğine. Kandırma dinle, milli söylemlerle.
  Uyan artık, aç gözlerini!..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Burada Türkiye’yi Avrupa ile kıyas edenler yanılır,geçmiş yılların gelişmeyen toplumu son 20 yıla yikamazsin ama bu gelismeleride görmezden gelemezsin,bu günün Türkiyesi bazı Avrupa ülkelerinden bazı noktalarda daha ***** ekonomik olarak kıyaslanamaz,adamlar ekonomik birlik içinde 350 milyonluk ekonomik nüfus,Türkiye’yi onlarla kıyaslamak hiç adil degil.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Boşuna zaman kaybettim.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  He yaw he canım he gülüm he

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Malsın

" Yerli elektrikli traktör için sevindiren haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli elektrikli traktör için sevindiren haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli elektrikli traktör için sevindiren haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!