Okunma

Yerli insansız hava araçlarımız yurt dışı yolcusu!


06 Şubat 2018 Salı 16:05

Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen savunma sanayii firmalarından biri olan TUSAŞ/TAI, geçtiğimiz günlerde TSK‘nın envanterine kattığı ANKA-S insansız hava araçlarını Asya‘ya ihraç etmeye hazırlanıyor.

TUSAŞ Asya’da ilgiyi üzerine çekti!

Teknolojimizden belkide bir haber olan Asyalılar için aslında Türk malı ürünler her zaman dikkat çekiciydi, geçmişe dayanan bu ilgiyi de göz önünde bulunduran TAI, 6 Şubat – 11 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Singapore Airshow‘a katılarak muhtemel ANKA alıcılarına ürünü daha yakından tanıtma fırsatı buldu.

Özellikle EndonezyaMalezya ve Bangladeş‘in ilgilendiği ürüne olan ilgiyi arttırmak ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla TUSAŞ‘ın iki yılda bir düzenlenen Singapore Airshow‘a düzenli olarak katılması bekleniyor.

Ayrıca Singapore Airshow’un ardından yapılacak görüşmelerinde netleşmesi ve ANKA‘nın Asya’ya ihraç edilmesi bekleniyor.

Singapore Airshow’da ANKA’nın yanı sıra, T625 helikopterlerde görücüye çıkacak.

Bugün TAI için çifte kutlama!

Bugün Singapore Airshow‘un yanı sıra TAI, 29. ATAK helikopterini de TSK‘ya teslim etmenin mutluluğunu yaşıyor. Böylelikle devam eden Afrin operasyonu kapsamında Mehmetçiklere havadan sağlanan İHA ve helikopter destekteğin de TAI, bir kez daha katkıda bulunmuş oluyor.

Atak Helikopter

Yerli uçaklarda yerli motor!

Bir kaç yıldır ithal edilen motorları yeniden elden geçirerek millileştiren ve bazı İHA‘larda milli motorumuzu kullanan TEI, bu seferde Almanya’dan ithal edilen motorları, daha güçlü ve daha yükseğe çıkabilecek şekilde yeniden geliştiriyor, şu an itibarıyla test edilen motorlar 2019’da İHA gibi diğer yerli uçaklarımızın ve helikopterlerimizin kullanımına sunulacak.

:: Milli savaş teknolojilerimiz hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Yerli insansız hava araçlarımız yurt dışı yolcusu!”

 1. MehmetK dedi ki:

  Allah’a çok şükür bir şeyler üretebiliyoruz ama hükümetin en büyük eksikliği bence insan ilişkileri. neyse, buna gülüp küçümseyenler; lütfen o kafalarınızı gömdüğünüz kumdan hiç çıkarmayın, ülke böyle daha rahat! “omo boz yorlo ostomoyoroz”

 2. hamiyet dedi ki:

  yerli motor 🙂 güzel espri.

  1. selçuk dedi ki:

   sizin gibilerin varlığı yerli motorun kanıtıdır.

  2. Tekin dedi ki:

   Hamiyet Hanım, konuyla ilgili araştırma yapmadan yorum yapmayın bence çünkü rezil oluyorsunuz.

 3. osman dedi ki:

  Seçimler yaklaşmaya başladı. Yerli malı hikayeleri yeniden hortladı..

  1. Tekin dedi ki:

   Hikaye mi? Sizin gibi düşünenler yüzünden yıllarca ülke bu nimetlerden uzak kaldı, ben bizzat bu projelerde çalışıyorum, ne sıkıntılarla boğuşuyoruz sonuçta geçmişten gelen bir tecrübemiz yok ilk defa biz yapıyoruz öğrenerek geliştiriyoruz ve karşılığında sizden böyle bir muamele mi görüyoruz biraz saygılı olun Osman Bey…

" Yerli insansız hava araçlarımız yurt dışı yolcusu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli insansız hava araçlarımız yurt dışı yolcusu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli insansız hava araçlarımız yurt dışı yolcusu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "