Okunma

Yerli mail sistemine Rusya dopingi!


01 Haziran 2018 Cuma 11:17
Yerli mail sistemine Rusya dopingi!

Turkcell ile Rusya’nın önemli internet şirketlerinden biri olan Mail.ru Grubu, dijital hizmetlerini dünya çapında genişletmek amacıyla iş birliği için görüşmelere başladı. Turkcell iştiraki Lifecell Ventures ile Rusya merkezli Mail.ru Grubu, sosyal medya ve e-posta çözümleri başta olmak üzere farklı internet hizmetleri alanlarında iş birliği olasılıklarını değerlendiriyor. Bu görüşmeler sonunda Turkcell’in yerli mail hizmetini bizlerle duyurması bekleniyor.

Yapılan görüşmeler yerli mail hizmetini işaret ediyor!

İki şirketin tepe yöneticileri, şu an yapılan görüşmeler ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundular. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu görüşmeler hakkında şunları söyledi:

“Rusya’nın iletişim ve eğlence devi Mail.ru Grubu ile görüşmelere büyük bir heyecanla başlıyoruz. Bu görüşmeler, uluslararası bir iş birliği kapsamında dijital hizmetlerimizi tüm dünyaya genişletmenin bir adımı olacak. Müşterilerimiz için en iyi alternatifler olacağını düşündüğümüz dijital çözümleri, yerel ihtiyaçlara göre özelleştirme konusunda deneyimliyiz. Bu deneyimlerimizi stratejik ortağımızla da paylaşacağız. Böylece bölgemizin en önemli oyuncularından biri olmayı, hizmetlerimizi dünyaya ihraç etmeyi ve yeni bir rekabet alanı yaratmayı amaçlıyoruz.”

Yerli mail

Mail.Ru Grup Rusya Genel Müdürü Boris Dobrodeev ise işbirliğini şöyle yorumladı:

“Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden ve dijital dönüşümün öncülerinden Turkcell ile başarılı bir stratejik ortaklık kuracağımızdan eminiz. E-posta çözümlerimiz Turkcell’in dijital hizmet ekosistemini daha da geliştirebilir. Ayrıca sosyal ağlarımızın da Türkiye’de büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyor, Turkcell gibi güçlü bir yerel ortak sayesinde Türkiye pazarında büyük bir sosyal medya platformuna dönüşebileceklerine inanıyoruz.”
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Yerli mail sistemine Rusya dopingi!”

 1. Ceyhun dedi ki:

  sunucuları yerli, şirketi yerli hiç bir programı kullanmayın. hele ki mail, chat gibi kişiye özel mesajlarınızı yerli şirketlere emanet etmek kadar yanlış bir şey olamaz. her zaman şöyle düşünün: yabancı bir şirketteki mesajlarınızı okumaları mı daha kolay olur yerli bir şirkettekileri mi!?

 2. Anonim dedi ki:

  Aynen… yerli ama rusyayla iş birliği yapılıyor. turkcell’in mühendisçiklerine ilk önce windows server yerine linux server kullanmayı öğretsinler… 🙂

 3. Ümit dedi ki:

  Yaani çıktı çıkalı google kullanmadım. İşimi görüyor, memnunum.
  Daha güzel yarınlar için yerli çıkan herşeyi destekmeyeceğim..

 4. Uğur dedi ki:

  Aha Türksel bangır bangır reklama başlar şimdi, yılların Rus mail sistemini Yerli diye yutturmak için.

  1. Orcun dedi ki:

   sadece know-how kısmını alıyor developmentlar Türkiye de yapılıyor. Yaani içinde aynısı oldu Türkiye de geliştirme ekibi kuruldu.

   devlet tarafından bu konuda baskı olduğu için yerli ürünler çıkartılıyor.

   ancak bu kadar büyük üretimler Türkiye de hiç yapılmadığı için projenin nasıl yönetileceği, alt yapının nasıl olacağı eğitim vs. gibi konularda destek isteniyor.

   Hazır alınarak brand giydirilmiyor. Sıfırdan yapılıyor gerçektende ancak yinede herşeyde olduğu gibi bazı eksikler çıkıyor. Örneğin arka planda exchange, qmail vs mi kullanılsın yoksa yazılsın mı ?

   alt yapı için geçici olarak bunlar firmalardan alınıyor ve sonrasında üzerinde geliştirme yapılıyor.

  2. Pologuy dedi ki:

   Fazla yerli

 5. Kemal dedi ki:

  yani sonu “Yaani” gibi olacak 🙂

" Yerli mail sistemine Rusya dopingi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli mail sistemine Rusya dopingi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli mail sistemine Rusya dopingi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "