Okunma

Yerli otomobil için tüketiciye kolaylık sağlanacak!


21 Haziran 2018 Perşembe 11:06
Yerli otomobil için tüketiciye kolaylık sağlanacak!

Yerli otomobil hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil modeli hakkında ilk açıklamayı yapmış ve üretilecek 5 farklı modelin müjdesini vermişti. Şimdiyse, yerli otomobil fiyatı hakkında dolaylı da olsa önemli bir gelişme yaşandı.

Yerli otomobil fiyatı açıklandığında, tüketiciye teşvik sistemi de duyurulacak!

Gündemi değerlendiren Bakan Özlü, “Yerli otomobilin tüketici için cazibesini artıracak teşvik sistemi olacak. Üretim maliyetleri için birtakım destekler verilecek.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz gün otomobilin pazar payı hakkında, “Küresel pazarlarda tutulan, satılan, rağbet gören bir otomobil tasarlıyoruz, sadece yurt içi için değil. Gerçekleştirdiğimiz teknik ve mali analizde de iç pazarda yüzde 15 civarında bir pazar payı hedefliyoruz. Biz bütün çalışmamızı bir fizibilite ekibine dayandırarak yapıyoruz.” diyen Özlü, şimdi de ön sipariş noktasındaki beklentilerinden bahsetti.

5 farklı modeli göz önünde bulundurarak, “Ön sipariş toplasak milyon adedin üzerinde sipariş alabileceğimiz bir pazar var.” diyen Özlü, yerli otomobilin büyük bir potansiyele sahip olduğunu bir kez daha vurguladı.

yerli otomobil fiyatıyazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Yerli otomobil için tüketiciye kolaylık sağlanacak!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kredi kolaylıyı sağlayıp avantaj demeyin alırım meydanda yakarım o aracı ucuz olacak eyer ucuz satmıyorsan halkına yanlış anlaşılır hayrola

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnş ilk müşterisi benim

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gevurlar yapıyor. Biz daha iyisini yapacağız. inanıyorum…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yerli otoda da ötv olucaksa artık

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ötv eklemezseniz zaten cazip olur

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İlk müşterisi benim.

  1. Ayberk dedi ki:

   2. müşteriside ben 🙂 Bekliyoruz bakalım

   Az yaksın (hibrit falan olursa tadından yenmez.)
   klima olsun
   yol tutuşu olsun gerisi önemli değil bence.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bakan acikladi, ücret ile ilgi hicbir bilgi vermiyoruz proje daha baslangic asamasinda dedi. Parasına degil ulke gelisimine, saglayacagi ilerlemeye odaklanalim

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Konuşma var görünürde birşey yok

 9. Anonim dedi ki:

  hadi bakalım

 10. Mehmet dedi ki:

  Sonuc ne ? hangi gun ilk magaza acilip araba satisa cikacak ? bize bunlar ile gelin sayin bakan.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ötv siz satın en azından ilk 1 yıl sayın bakanım. Gururla satın alalım.

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tesla gibi ön talep toplayın kardeşim Finansman gideriniz azalır Maliyet hafifler Tesla 2yıl önceden topladı hem de olmayan araba için

  1. Hikmet Tarkan Ahmet dedi ki:

   haklısınız ama bizde meşhur bir imza meselesi var. o da tıpkı tesla gibi para topladı ve ortadan kayboldu. meşhur jet fadıl yaptı. bu yüzden bizim insanımız ön talep konusuna pek sıcak bakmayabilir.

 13. Anonim dedi ki:

  Hadi insallah

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  👏👏🌌🌌

 15. Anonim dedi ki:

  SONUÇ?

" Yerli otomobil için tüketiciye kolaylık sağlanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli otomobil için tüketiciye kolaylık sağlanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli otomobil için tüketiciye kolaylık sağlanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "