Okunma

Faruk Özlü yerli otomobil modelini açıkladı!


19 Haziran 2018 Salı 16:45
Faruk Özlü yerli otomobil modelini açıkladı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı yerli otomobil hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türk Malı olacak otomobil bakan Faruk Özlü’nün açıklamasına göre, orta ve üst sınıfa hitap edecekken, yerli otomobil modeli spor hatlara sahip bir SUV olacak. Yerli SUV modeli ile tanışmaya hazırlanın!

Yerli otomobil modeli belli oldu! Yerli SUV modeli geliyor!

Katıldığı bir toplantıda konuşan Özlü, yerli otomobilin yapısı hakkında şunları söyledi:

“Küresel pazarlarda tutulan, satılan, rağbet gören bir otomobil tasarlıyoruz, sadece yurt içi için değil. Gerçekleştirdiğimiz teknik ve mali analizde de iç pazarda yüzde 15 civarında bir pazar payı hedefliyoruz. Biz bütün çalışmamızı bir fizibilite ekibine dayandırarak yapıyoruz.”

İlk otomobil B ve C segmentine ait olacakken, 5 modelli bir yapı düşünülüyor. İlk olarak spor hatlara sahip SUV modeli bizlerle buluşacak. SUV modeline yönelinmesinin en büyük nedeni, şu sıralar bu modellerin aileler tarafından hayli rağbet görmesi.

yerli otomobil

Toplantıda ilginç bilgilere de yer verilirken, özellikle yerli otomobilin teknolojisi için yapılan masraflar gözden kaçmadı. Maliyetin yüzde 70‘i elektronik sistemler ve yazılımlardan oluşuyor. Bakan Özlü’nün açıklamasına göre, yerli SUV modeli teknolojik alt yapısı ile emsal oluşturacak.

Ayrıca yerli otomobil fiyatı hakkında da ilk ipucu da bu toplantıda verildi. Rakipleriyle aynı, hatta çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacak otomobil, aynı segmentteki otomobillerden çok daha uygun bir fiyattan satılacak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

68 yorum - “Faruk Özlü yerli otomobil modelini açıkladı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Her seçim öncesi haberleri duyulan yerli otomobil 2002 den beri çıkıcak hala bekleyenler var ne güzel uyuytular bir kısmı varya tebrik ediyorum

" Faruk Özlü yerli otomobil modelini açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Faruk Özlü yerli otomobil modelini açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Faruk Özlü yerli otomobil modelini açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "