Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti


18 Kasım 2019 Pazartesi 13:24
Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti
Yerli otomobil için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) sevindirici bir haber ile karşımıza çıktı. Amerika, Avrupa ve Asya kıtasında birçok projenin yöneticiliğini yaparak uluslararası bir deneyim elde eden Sergio Rocha, TOGG bünyesine dahil oldu.

Şirketin operasyonlardan sorumlu üst düzey yöneticisi olarak görevine başlayan Rocha, yerli otomobilde birçok çalışmaya liderlik edecek. Ürün planlama, program yönetimi, satın alma, tedarik zinciri, üretim mühendisliği ve üretim operasyonları bunların başında geliyor.

Sergio Rocha yerli otomobil projesine dahil oldu

Universidade Braz Cubas’ta Makine ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini okuyan Sergio Rocha, üç kıtada geniş bir otomotiv geçmişine sahip. Volkswagen ile iş hayatına adım atan Rocha, 37 yıl General Motors bünyesinde çalıştı.

Hürriyet’in paylaştığı habere göre, deneyimlerini yerli otomobil projesine aktaracak Rocha için TOGG CEO’su Gürcan Karakaş şu ifadelere yer verdi;

“Dünya çapında yetkinliği olan bir ekiple çalışılıyoruz. Her geçen gün biraz daha büyüyen ekibimiz deneyimleri 13-15 yıldan az olmayan, küresel çalışmalar yürütmüş, çok deneyimli mühendislerden oluşuyor. Başından beri alanında en iyi kişisel deneyime sahip çalışma arkadaşlarını bünyemize katıyoruz.

Çünkü güçlü bir şirketin ancak güçlü bir ekiple mümkün olduğunu biliyoruz. Sergio Rocha’nın dünyanın çeşitli bölgelerinde pek çok projede edindiği tecrübeyi bünyemize taşıması bu anlamda çok önemli bir gelişmedir. Rocha TOGG’un belirlediği hedeflere ulaşmasında önemli katlılarda bulunacaktır” dedi.

Bunun yanı sıra lastik üreticisi Brisa’dan yerli otomobil için bir açıklama geldi. Brisa CEO’su Cevdat Alemdar, “”2.5 yıllık bir sürecin ardından Avrupalı bir üretici ile elektrikli modelleri için anlaşma yaptık. Bunun yanı sıra milli otomobilin lastiklerine talibiz” ifadelerini kullandı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hic birsey olmasa bile mutlaka bir sey olmustur bence

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Buradaki bir yorumdan anlıyorum ki ithal sığıra gerek yokmuş zaten elimizde bir tane varmış. Buğday üretmek başka birşey teknoloji, otomobil üretmek başka birşey. Önce yapılana saygı duyup sahiplenmeyi öğrenin. Bilmediğiniz konuda boş boş ahkam kesmeyin. Bugün kaporta olur yarın motoru. Sahip çıkmak lazım. Sevgiler

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Buradaki bir yorumdan anlıyorum ki ithal sığıra gerek yokmuş zaten elimizde bir tane varmış. Buğday üretmek başka birşey teknoloji, otomobil üretmek başka birşey. Önce yapılana saygı duyup sahiplenmeyi öğrenin. Çok bir şey değil ülkenize sahip çıkın. Sevgiler

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Çalışmalar kaplumbağa hızıyla devam ediyor.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  yerli otomobil dediğiniz, kaporta olacak; geri kalan hepsi yine ithal olacak. Bakalım yine hangi yandaşı zengin edeceksiniz. Ülkeyi yerli oto adı altında acaba hangi çöpü üreteceksiniz. Yerli oto yapacağınıza buğday üretin, ülke a dan z ye bütün tarım ürünlerini ithal ediyor. Sığırı bile dışarıdan getiren ülke, araba mı üretecek. :)))

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Sizden ricam cahilliğinizi her yerde belli etmeyin.
   Türkiye tarım üretiminde dünyada 8. Avrupa da ise 1.
   Bu projeyi üstlenen firmaların hepsi özel sektör ün önde gelen firmaları. Tarım bakanlığı içeri deki et fiyatlarını dengelemek için belli zamanlarda et ithal etmektedir. Bunu yerli üreticilerin fırsatçılığını kesmek için yapmaktadır.
   Size tavsiyem Avrupa ya yerleşin keza bu ülke sizi hak etmiyor.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Doğru söze ne denir. Bravo

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Okadar çakal varki pusuda inşallah yapamazlar diye bekleyen.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Hadi çamur atmaya başlayın…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Durmak Yok Yola Yayan Devam…2011 Olmadı 2021 Oda Olmazsa 2121 mutlaka Üreteceğiz bak Kesin…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Anadolu kaplanlarına ne oldu? Yapamadılar mı? Eee o kadar para aktarıldı, ne olacak şimdi? Dere geçerken at değiştirmek derler buna. Biz yapamadık başına sen geç! Ne plan ne program ama! Daha çok kaymağını yerler bunun sonuçta da havayı alırız. Olan bizim vergilere oluyor!

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Kaç yıldır Neyi bekliyoruz ki ***** buluşumu yapı***** fabrikası açmadılar insanları oyalayıp duruyorlar

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  2011 de aldım yerli otomobili eskidi yenisi çıksın da kullanayım avrupada araba görsünler

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Simdi baslarlar yine eeee bu milli sayilmaz ki demeye

" Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!