Yerli otomobil tanıtım tarihi için yeni açıklama!


15 Mart 2019 Cuma 15:30
Yerli otomobil tanıtım tarihi için yeni açıklama!

Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında önemli açıklamalar yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Akıllı Şehirler Kongresi’nde konuşan CEO otomobil hakkında önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarında yerli otomobil tanıtım tarihi için ilk sinyalleri verdi.

Yerli otomobil elektrikli ve otonom olacak!

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında katıldığı kongrede önemli açıklamalarda bulundu. Karakaş yerli otomobilin 3. seviye otonom sürüş sunacağını ve elektrikli olacağını açıkladı.

Yerli otomobilin üretimi konusunda zamanın doğru olup olmadığı ve fırsatların bulunup bulunmadığı hakkında sorulan soruya Karakaş, “Evet bir fırsat var çünkü otomotiv sektörü bir dönüşümün içerisinde. Dolayısıyla bizim bu zamanı iyi değerlendirmemiz lazım. İkincisi bir pazar var mı? Evet var, hatta otomobilden daha fazlası için bir pazar var. Zaten bizim yola çıkış noktamızda biz hep aynı ifadeyi kullanıyoruz. Biz otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktık diyoruz.” şeklinde cevap verdi.

Elektrikli araçların içten yanmaları araçların yerine geçeceğini söyleyen Karakaş, yapay zekadaki gelişmelerle kendi kendine gidebilen araçların üretilmesinin artık mümkün olduğunu belirtti.

Yerli otomobil tanıtım tarihi için ilk sinyaller verildi!

Otomotiv pazarının büyümeye devam ettiğini, ancak sektörün dijital dönüşüme kesinlikle ayak uydurması gerektiğini söyleyen Mehmet Gürcan Karakaş, Dünya genelinde elektrikli ve otonom araçlarda büyük gelecek görüldüğünü ve bu alanlar için çok büyük bütçeler ayrıldığını vurguladı.

Karakaş, “2022’den itibaren piyasaya tamamıyla elektrikli araç tabir ettiğimiz yani doğuştan elektrikli olarak tasarlanarak girecek araçların sayısı artıyor. Biz bu nedenle 2022 yılını şirketimizin ürününün lansmanını yapacağı yıl olarak belirledik.” dedi.

TOGG’un hedefi küresel alanda rekabet edebilecek aracı üretmek!

TOGG CEO’su öncelikli olarak 2 büyük hedefle yola çıktıklarını söylerken bunlardan ilkinin Türkiye’nin teknolojisine ve markasına sahip olduğu küresel alanda rekabet edebilecek elektrikli aracı üretmek olduğunu söyledi.

Diğer hedef içinse  “İkincisi yeni dünyada dönüşüm içerisinde aktif bir rol oynayarak Türkiye’nin modern mobilite eko-sistemini kurmak üzere yola çıktık. Biz proje planımıza baktığımız zaman bu 15 yıllık bir projedir.

Ülkemizde belki çok fazla alışık değiliz bu tür uzun süreli projelere ama bunlar uzun soluklu projelerdir. Cumhurbaşkanımızın kuvvetli desteğiyle 5 özel sektör temsilcimiz, babayiğitler bir araya geldiler ve Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubunu oluşturdular.

Daha sonra tamamıyla profesyonel olarak bir ekip oluşturuldu ve dünyadaki en iyi örnekleri hatta kötü örnekleri inceledik. Ve bunun sonucunda 48 aylık bir ürün geliştirme süreci ortaya çıktı. Ve biz bunu saat gibi tıkır tıkır işliyoruz şu anda.”  ifadelerini kullandı.

Peki siz yerli otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
72 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

sırf yorum yapmak, ego tatmin etmek vs saçma düşünceler için yorum yazanlar size sesleniyorum. Önce araştırın. işbembeden atıp Boş yapmayın, gidin az ötede oynayın.

TenekeEmre
TenekeEmre
1 yıl önce

Yalann. Şimdiye kadar 10 kere çıkacaktı güya.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Cak cak cak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ya yapılacak ya yapılacak. Başka çaresi yok. Cak cak cak diyenlerde caklamaya devam edecek.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

2022 ye mi ertelenmiş. 2023 projesi olacak sonunda ertelene ertelene

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Yerli otomobil
Çikarsalarda alsak hep ülkemizde yabancı araç var bu beni çok üzüyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Geçen yıldan beri anlaşmaları yaptılar ortaklar belli oldu araba protipi bile yok 2021 de olacaktı şimdi 2022 olmuş 2022 de işte diyecekler 2023 olsun bu böyle devam eder birsey olmaz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Şimdiye kadar 2019 da Cenevre de fuarda olacaktı prototip

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Tıpkı devrim arabasına dönecek, yılan hikayesine benzemeye başladı. Cumhurbaşkanımızın süresinin dolmasını bekliyorlar bu yerli araba hayel bu kadar yetişmiş insan gücü ve teknolojiyi çok ileri seviyeye taşıdık 128 günde yeditane araba yapan bizim mühendislerimiz kaç yıl oldu bilmiyorum ama Cumhurbaşkanı tüsüatın toplantısında babayiğit arıyom hertürlü devlet desteğini verecek artık yapsın şu yerli arabayı nerde son teknoloji olmasın ne çıkar deneye deneye daha iyisini yaparız. Yeter ki bi başlayalım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

devrimi örnek verenler, mekanik bir araçla otonom bir aracı karşılaştırabilecek kadar geceden kalmalar herhalde :D, sabreden derviş muradına ermiş, o musk hiç yere gelmedi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

15 yıldan beri ha yaptık ha yapacaz az kaldı bitti son rotüşleri kaldı VS….
Nerde bunlar niye kimse görmüyor fabrikası nerde
Hepsi yalan suni gündem
Hepsi palavra.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Yerli araba illaki uretilecek ama biz uretene kadar tekerlekli araclar demode ya da klasik olmus olacaklar. Adamlar durmuyorki yetiselim. Aksine arayi actikca actilar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Inanmak yarısıdır..olacak olacak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Burada atıp tutanlar ülke için ne üretmiş. Avrupa da ödül almış çok tecrübeli bir ceo başa geldi. Biraz sabredelim kolay mı sıfırdan bir üretim yapmak. Erdoğan bu ülkede verdiği sözün arkasında olan ender kişilerdendir… Bu ya yapılacak ya yapılacak.. Çoğu kişi boş konuşuyor… Bu arabalar üretilince bu atıp tutanlar binmesin diyecem ama onlarda yüz yok..Arkadaşlar her şeyi siyasi düşünmeyelim birileri bir gayret gösteriyorsa biz köstek olmayalım,destek olalım. Aynı gemide gidiyoruz bir olalım toplumun inanması ve moral çok önemli… Kalın Sağlıcakla..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Üretim fabrikasi nerde ? Niye kurulmuyor. Bi yerden fabrika kurulsun diğer yerden araba yapılsın. Zaman kaybı olmasın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ben bununda yılan hikayesi olduğuna inanıyorum artik
Tıpkı araba uçak tank motorlar vs ileriye ileriye daha ileriye tarih veriliyor

" Yerli otomobil tanıtım tarihi için yeni açıklama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli otomobil tanıtım tarihi için yeni açıklama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli otomobil tanıtım tarihi için yeni açıklama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2