Yerli otomobilin fotoğrafı netleşiyor! Yeni paylaşım


25 Aralık 2019 Çarşamba 14:30
Yerli otomobilin fotoğrafı netleşiyor! Yeni paylaşım

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobil ile ilgili heyecanı her geçen gün bir üst seviyeye daha çıkarıyor. Twitter üzerinden her gün aynı saatte yapılan paylaşımla birlikte yerli otomobilin fotoğrafı netlik kazanıyor. Bugün yani 25 Aralık’ta da yeni bir görsel paylaşıldı.

Yerli otomobilin fotoğrafı netlik kazanıyor

TOGG tarafından ilk tweet, 23 Aralık günü atıldı. Bu paylaşımda otomobilin farları karşımıza çıktı. Tamamen karanlık bir fotoğrafta otomobilin farları gözlerini açtıktan sonra sıra yan aynalara geldi. Kamera ile donatılacak olan yan aynalar, ertesi gün görselde kendini gösterdi. Şimdi sıra yeni fotoğrafa geldi. Bu fotoğrafta ise otomobilin silüeti biraz daha kendini gösteriyor diyebiliriz. Ayrıca ızgarasına dair ipuçları da biraz ortaya çıkmış durumda.

İşte TOGG tarafından yapılan paylaşım:

Yerli otomobilin fotoğrafı, 27 Aralık gününe kadar paylaşılacak. Böylece hem heyecan üst seviyede tutulacak hem de Türkiye, otomobiline hazırlanacak.

27 Aralık günü Gebze‘de tanıtılacak olan otomobil ile ilgili çok sayıda paylaşım bulunuyor. Bu paylaşımların başında otomobilin karoseri öne çıkıyor. Aldığımız bilgilere göre, tanıtım gününde 3 farklı model karşımıza çıkacak. İkisi SUV olacak otomobillerden bir diğeri ise sedan olarak karşımıza çıkacak. Üç araç da tamamen elektrikli olacak.

Tasarımında Pininfarina imzası bulunan otomobil ile ilgili çok sayıda görsel ortaya çıktı. Ancak, bu görsellerin tamamen gerçeği yansıtmadığını söyleyebiliriz.

27 Aralık günü tanıtımda otomobillerin yanında fabrikanın yeri de açıklanacak.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “Yerli otomobilin fotoğrafı netleşiyor! Yeni paylaşım”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  2010 yılından beri “yerli araba çıktı çıkacak” diye haberler uçuşuyor. Ben yerli arabaya karşı değilim, yerli yalana karşıyım..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   işte bu

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Gösterdikleri farda sag sol 3 er tane var bunda sag sol 2 ser tane var

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Yok İtalyada Prifarina tasarım yapmış. Yok aynaları olmayacakmış, yerine kamera olacakmış. Yani mantık halka hizmet değil ki gene. Mantık yanlış!

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  150 Bin liracık olacakmış. Yahu şu yeni aracı en ekonomik versiyonundan başlatsaydınız! Yine zenginlere balon olmuş!

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Devrim arabaları üretildiğinde içimizdeki gelişimi istemeyen ya da karşıt zihniyetler bu araçların başladığı an bitmesine sebep olmuşlar. Bundan ders çıkartılmalı. Görüşünüz ne olursa olsun, Türkiye kendi elektrikli aracını bir girişim grubu vasıtasıyla prototip olarak hazırlamış ve ilan etme aşamasına gelmiş. Tanıtım esnasında FABRİKANIN KURULACAĞI YER bilgisi de verilecek denmesine rağmen ısrarla kandırıyorlar ediyorlar gibi cümleler kurup sabretmekten aciz beklemeyen kişilere ne ara dönüştük anlam veremiyorum. Ülke olarak nasıl ki olumsuzlukları eleştiriyorsak, gelişme başlangıçlarına/aşamalarına da destek vermeliyiz.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Şeker bile üretemiyoruz dış ülkeye bağımlı olduk yerli araba üretiyoruz ancak gülerim buna ben. Yerli araba neden italya dan gebze yoluyla giriş yaptı böylemi yerli araba oluyor masal anlatmayın

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hadi çocuğum git öte mahallede oyna

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    komiksin

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu filmi daha öncede ***** türk halkının bir sürü parası ***** binilense içten patlamalı motorlu araba(yani normal araba) değil bir sürü vergi oldu.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  alın size yerli otomobil : Fiat Fastback

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Fabrika sorup duranlar bu araçlar henüz prototip 2022ye kadar hem gelişiştirilecek hemde fabrika kurulacak seri üretime geçecek boş yapmayın allah hidayet versin hepinize

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Hükümet destekçisi değilim ama bu adımların atılması güzel. Biyerden başlamak lazımdı çok geç kaldık. Olaya siyasi olarak bakmıyorum. Araç olur mu olmaz mı veya ne zaman üretim başlar bunu zaman gösterecek. Okadar bekledik umarım güncel ihtiyaçları karşılayacak şekilde üretilir ve satış rakamları ulaşılabilir olur. 100bin tl altında olmasını çok isterim. Şöyle ötv falan çok düşük olsada 50-60binden baz modeller başlasa mesela herkes alabilse rahatça. Gırtlak dolu 80-90ı geçmese. Sonuçta yerli deniyorsa rakamlar mutlaka düşük olmalıki insanlar alsın. Tutupta 150-200bin derlerse pek satacağını sanmam. Bu arada şarj istasyonlarınında artık bu üretim sürecinde iyice yaygınlaşması lazım. Şimdi bu araca sahip olsam nerde şarj edicem avm falanmı aricaz şarj için. Neyse iyi olur inşallah

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Sabırsızlıkla bekliyoruz. Allah utandırmasın. Olumsuz yorum atanlar bir katkı yapın, görmeden bilmeden bu kadar eleştirmeyin yahu. Nasıl bir artniyetlilik bu.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatı herkes alması adına makul fiyat olmadığı sürece sanmıyorum ilgi çekip alınacağını neyse hayırlısı

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Çıkarsa alırsınız..;)

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  yahu bu memlekette yaklaşık 10 yıldır yerli araba prototipi çıkıyor. nerede yaşıyorsunuz siz. açın eski haberleri okuyun. bir çizim ile memleketin polat alemdar’ları gaza geliyor. ne zaman fabrika kurulur seri üretime başlanır o zaman denir ki helal olsun adamlar yapıyor. ama millete ayan beyan yalan söyleniyor ve üzücü olan bu yalanlara inanan çok saf var.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Malesef haklısın. Her seçim döneminden önce milleti sazan yerine koyup yok milli uçaktı, yok milli gemiydi , yok milli arabaydı falan haber köpürtüyorlar.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Yapilan denizaltı gemi süha iha helikopter vs hepsi sana …..

    1. Ziyaretçi dedi ki:

     Sen tadına bakmışsın herhalde..

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Pek ümidim yok ama üretime geçilirse tabii ki standartları karşılayacak bir araç olacaktır ve elbette yerli mal olacak bir araç önceliğim olacaktır… Siyasi düşüncelerin icine sıkışıp kalmamak lazım mesele yerlileşmek olunca… katma değerli bir ürün üretebiliyorsak tabii ki arkasından gidecegiz… siyasi polemiklere malzeme etmeyelim güzel olabilecek bir durumu… bakiyorum yorumlara da ne kadar çok herseyden haberdar oldugunu zanneden aptal gorunumlu bos insan var

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  en sonunda yerli arabamızı var. başka ülkelere bağımlı kalmaktan iyidir.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hani fabrika nerde? ortada iki tane araba var fakat fabrika yok, ey benim kazlarim, sizi 10 yil boyunca resimler ile yolan zihniyet simdide bir 10 yil daha maketler ile yolar.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Hani fabrika nerede diyen cahiller sizi Hakkı bey’in attığı videoyu izlemeye davet ediyorum burada boş yapmaya devam ***** nasıl art niyette olunur bunu da görmüş olduk.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Ortada bir tane prototip arac var devami gelecekmi belli degil herkes onu alma beni al diyor kafalar guzel.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Buradaki bazı yorumları okuyunca aklıma hep Devrim arabası geliyor, işte aynı zihniyet yarım asır sonra bile hala aynı hainlikte ve nankörlükte. YAZIKLAR OLSUN.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir Allahın kulu da Türkiyede olmayan sarj altyapısıyla ne işe yarayacak bu elektrikli araba diye sormuyor. Bu ülkede zoe ne sattı fluence z.e ne sattı da bu satacak. Evde her akşam arabayı şarja takma fikri başta romantik gelecektir ancak bir süre sonra lanet okuyacak alanlar

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Araba hemen çıkmıyor ki, 2-3 seneye çıkar, o zamana kadar da altyapı da üstyapı da hepsi olur Allah’in izniyle. İçimizi ferah tutalım.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    uzay ajansı kurdular şimdiden zıplamaya başlayın öyleyse…anca gidersiniz uzaya

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Sonra Çin’e satarız yapsınlar tabi.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Doğum yeri İstanbul mu İtalya mi?🤔

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Begenmeyen avrupa arabasi alsin. Olur biter.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Hepimiz laleyiz

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Zoruna gidenler soda içsin hazımsızlığı alır. Fabrikası yok diyenlere çok gülüyoruz. Prototip bu cuma günü satışa çıkmıyor az sabredin ve sırf muhalefet etmek için eleştirecek daha mantıklı şeyler bulun. Bu araba en kötü tasarımdada olsa alacağız çamurdanda olsa alacağız çünkü yerli, çünkü devrim arabasının başına gelenler bunun başına gelmeyecek…

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Ön ızgaradaki far yanındakiler Lale figürü mü ? Yoksa bana mı öyle geliyor ?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen hocam tek farkeden ben değilmişim. Yerli pazar böyle detayları seviyor MKE üretimi olan silahlardaki IYI figürleri gibi

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Şahin i doğan ı Türk malı sanan güzel milletim bunu da yerli sanat sıkıntı olmaz…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ne çok şey biliyorsunuz yahu.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  chp : yerli araç israfına son vereceğiz
  ekrem imamoğlu : yerli araç alan taksicilerin ödemeleri yapılmayacak
  hahahahahahaahahah chp den bu açıklamayı bekliyoruz

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Öndeki ızgaralarda lale deseni güzel gibi duruyor. Bakalım Cuma günü en net görüntüsü çıkacak. Hayırlı olsun milletime.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Araba ikici elmiymiş😀Hadi en güzel yaptığımız şeyi yapalım ;beğenmeyelim

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Vatana millete hayırlı olsun. Herşeyi eleştiren zihniyet yine eleştirilerine devam edecek. Ama durmak yok yola devam. Bir şeyide beğenin be mübarekler. Birşeyide tebrik edin BRAVO diyin. Bugün eleştirenler yarın gidip alır yollarda cirit atar.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  GÜZEEELLL. ÇOK HEYACANLI

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  çıksın alacağım

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatından haber kaç liradan başlıyacak

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Fabrika yok işci yok yer belli değil Bir tane prototip var elde 2026 dan önce beklemeyin boşuna.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Izgaradaki figürler lale mi benmi yanlis görüyorum :))

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  6 kapı galiba silüetten

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Yeni araba diye kandirmayin insanları italyadan gizlice getirdiniz fabrika yok hiç birsey yok araba yaptıklarını sanıyorlar

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Du devşirme araba zamanla karakterimizi, ruhumuzu katacağız buna inanın !!!

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   hahahah chp mantığı her zaman aynı helal olsun nasıl da anladın fabriakanın olmadığını vay beee arkadaş adam zaten bu araç yerli demiyor bu aracın aynısı yapılcak fabrikası türkiye de olacak 100 de 100 yerli araç dünyada yok zaten 50 ve üzeri bile çok iyidir bu protatip araç tabi ki türkiye de üretilmedi

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Evet baya netleşmeye başlamış rengi de belli oluyor beyazımsı bir şey …

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Şekeri dışardan alan ülke yerli oto yapacakmış. Ben inandım yaparız kesin.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bu asagilik kompleksini birakin.

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Sanki devlet sirri geçmişine yandımın gösterecekseniz gösterin zaten gariban alamayacak ne diye artislik yapıyorsunuz?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Çok iyi duruyor

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Bizim halkımız asgari ücretle bile ıphone 11 almayı başarabilen bir ***** etme bu ülkede gariban ***** mantık zaten kimsede ***** anda en dandik arabayı 100.000 altında alamazsın.Alacaksanda 50000 fazla kredi çek vatana millete faydan olsun.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Gariban ***** garibanı savunuyon.1 telefeon olmuş 1 araba parası.Millet açlıktan ölüyo dede gü***** burası.Yolda 10 kişiyi çevir sor telefonun kaç para ***** iş çok parada ç***** yok diyende çalışmak istemeyen adam.

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Çalışana işde çok parada çok demiş sen hangi ülkedesin millet iş bulmak için herşeyi yapıyor ülkede üniversite mezunları askari ücrete bile razı ama iş yok sen kesin iş var diyorsan yandaş olmalısın çünkü yandaş olmayana sizin gibiler selam bile vermez

  5. Ziyaretçi dedi ki:

   Doğruları söylemek için yandaş olmaya gerek yok kardeş. Ben çok iyi bilirim milletin param yok diyip iphone 11 kullanmalarını x almalarını felan. Doğrudur üni mezunları işsiz var. Ama üni okudum iş sahibi olucaksın diye bir kaidemi var ben ünideyim şuan. Okul bitince iş de çalışıcam diye bi konumu var. Mal mal yatıyım hiç çabalamıyım okul okudum diye işmi bulmuş olucam yok öyle dünya.

" Yerli otomobilin fotoğrafı netleşiyor! Yeni paylaşım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli otomobilin fotoğrafı netleşiyor! Yeni paylaşım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli otomobilin fotoğrafı netleşiyor! Yeni paylaşım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)