Okunma

Yerli yapay zeka için büyük adım!


06 Nisan 2018 Cuma 22:00
Yerli yapay zeka için büyük adım!

Turkcell Teknoloji Zirvesi sona ermiş olabilir ama bu zirvede konuşulan ve gündeme gelen önemli konuları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Teknolojinin kalbinin arttığı etkinliğin meta konularından biri de elbette yapay zeka ve yerli yapay zeka oldu.

Turkcell yerli yapay zeka için çalışmalarını sürdürüyor!

Elbette en büyük hayallerimiz yerli teknolojileri kullanmak ve ülkemizdeki şirketlerin bu teknolojileri ileriye götürdüğünü görmek. Turkcell’de Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Serkan Öztürk‘e de bu yönde atılan adımları sorduk. Bu keyifli videoya hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yapay zeka alanında kendi algoritmalarını geliştiren Turkcell, biz farkında olmasak da, aslında birçok önemli işi yapay zekadan destek alarak tamamlıyor. Webchat sisteminden, Chatbot‘lara geçen şirket, müşteri evraklarını işleme noktasında da yapay zekadan yardım alıyor.

Ülkemizde henüz çok yeni bir atılım olan yapay zeka, Turkcell gibi şirketlerin çalışmalarıyla ülkemizde de geniş kullanım alanları bulacak gibi görünüyor.

:: Ülkemizdeki yapay zeka atılımları hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yerli yapay zeka için büyük adım!”

  1. Hüseyin ALTAY dedi ki:

    yukarı da İki tane birbirinden saçma yorum okudum, anladığım kadarıyla konuya pek vakıf değiller..

  2. Cenk dedi ki:

    Yapay zeka abartılı bir magazin malzemesidir. 3d TV ler gibi yok olup gidecek.

" Yerli yapay zeka için büyük adım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yerli yapay zeka için büyük adım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli yapay zeka için büyük adım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "