Okunma

Yetişkin içerik sitesi, artık yapay zeka kullanıyor


12 Ekim 2017 Perşembe 14:00
Yetişkin içerik sitesi, artık yapay zeka kullanıyor

Dünyanın en büyük yetişkin içerik web sitelerinden biri olan Pornhub, kullanıcılarının videoları daha iyi bulabilmesi adına sisteme yapay zeka aracı ekledi. Yapay zeka aracı sayesinde, manşet görselinde görebileceğiniz gibi videoda olan kişilerin esmer, sarışın gibi fiziksel özellikleri tanınıyor ve video böylece etiketleniyor.

Yüz tanıma binlerce videoyu tarayacak

Sisteme eklenen yüz tanıma sistemi, veri tabanında yer alan 10,000 kişiyi tarayarak otomatik olarak etiketleme yapacak. Sistemin ilk zamanlarında, kullanıcılarıdan etiketlemenin doğru olup olmadığı ile ilgili oylama alınacak ve sistem bu şekilde iyileştirilecek.

Pornhub Başkan Yardımcısı Corey Price yaptığı açıklamada yapay zekanın aynı zamanda seks pozisyonlarını ve oyuncuların fiziksel özelliklerini de tanımlayacağını belirtti. Şirketin hedefi, önümüzdeki yıla kadar 5 milyondan fazla videoyu taramak ve etiketlemek.

:: Yapay zekanın bu tarz web sitelerinde dahi kullanması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Yetişkin içerik sitesi, artık yapay zeka kullanıyor”

  1. Kerim dedi ki:

    Yetiskin sitesinden teknolojiye yatirim, koclarim benim. Bir yetiskin sitesi de benim kurmam gerek. Adamlar parayi goturuyor. buyuk teknoloji sirketleri halt etmis onlarin kazandiginin yaninda.

Geri bildirim