Okunma

Yılbaşı Satışları Mobil Pazardan


28 Aralık 2014 Pazar 08:00
Yılbaşı Satışları Mobil Pazardan

Özellikle de yurt dışında, Amerika ve Avrupa’da başlayan yılbaşı tatil dönemi satışları pek çok büyük firma için rekor kazançlar getirirken, Amazon gibi bazı isimler ise daha dönem sona ermeden raporlama işlemine geçmiş. Amazon’un yaptığı açıklamaya göre web mecrası üzerinden yapılan ve tatil dönemine denk gelen satışların tam tamına yüzde 60’ı sadece mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmiş.

Önceki yıllara oranla artış olduğu belirtilirken, geçtiğimiz yıl bu seviyenin yaklaşık olarak yüzde 50 olduğu not düşülüyor. Kısacası 2014, mobil pazar açısından oldukça bereketli bir yıl olmuş. Bu arada Amazon’un akıllı telefonlar için hazırladığı uygulaması sayesinde yapılan satışlarda ise yüzde 100’lük yükseliş gerçekleşmiş.

14-12/27/amazon_app.png

Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları benzeri ürünleri alırken ilgili uygulamayı kullanmış ve yine daha çok mobil ürünlerin sayfalarında
gezinmişler.

14-12/27/amazon-kindle-fire-hd-7.jpg

Amazon üzerinden gerçekleştirilen satışlarda en çok şu tabletler satılmış: Amazon Kindle Fire HD 7, Amazon Kindle Fire HD 6 ve Amazon Kindle Fire HDX 7. İş akıllı saatlere geldiğinde ise dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon’da işler pek iyi gitmemiş. En çok satan saatler, akıllı olanlar değil, Disney Kids serisinden standart çocuk saatleri olmuş.

:: 2014 sizce de mobil ürünlerin yılı mı oldu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yılbaşı Satışları Mobil Pazardan”

  1. jestercat dedi ki:

    akýllý saatler fos çýktý.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ebay den bin kat iyi amazon ebayde kimin ne sattıgı belli degil hesapımı kapatım Amazon'a devam

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Amazon türkiye sipariş versek gelirmi

" Yılbaşı Satışları Mobil Pazardan konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yılbaşı Satışları Mobil Pazardan ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılbaşı Satışları Mobil Pazardan ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "