Okunma

Yılbaşı ağaçlarının en hızlısı!


24 Aralık 2017 Pazar 16:30
Yılbaşı ağaçlarının en hızlısı!

Siz hiç saatte yaklaşık 280 km/h hızla giden bir otomobil gördünüz mü? Peki ya yılbaşı ağacı gördünüz mü? Muhtemelen ikisini birden görenlerin sayısı pek fazla değildir. Peki ya şimdi size saatte yaklaşık 280 km/h hızla giden bir yılbaşı ağacı gördünüz mü diye sorsam?

İşte saatte 280 km/h hızla giden yılbaşı ağacı!

Petrolhead diye bir kavram vardır. Kabaca otomobilleri deli gibi seven adamlara denir. Biz petrolheadlerin en sevdiği firmalardan biri olan Amerika’lı Hennessey Performance, yılbaşı ağaçlarını dükkanlardan eve taşıma işini biraz abartmış.

Genelde insanlar yılbaşı ağaçlarını otomobillerine aldıklarında maksimum 100 km/h süratle hareket ederler. Elimizde Dodge Challenger Hellcat varsa ve 100 km/h hıza 3.6 saniyede çıkıyorsa da bu hızda gitmeliyiz.

Velociraptor 6×6 ve Venom gibi dünyaca ünlü hızlı ve güçlü otomobillerin kaputunun altına imza atmış olan Hennessey’in elindeki Hellcat 707 beygir gücünde bir Amerikan kası. Bu kaslı arkadaşımızın 6.2 litrelik süperşarjlı V8 motoru 707 beygir gücün yanında yaklaşık 900 Nm’de tork üretiyor.

Bu kadar güçlü bir otomobil ve bu kadar eğlenceli bir ekiple farklı bir kutlama şekline imza atan Hennessey, bir yılbaşı ağacını otomobilin tavanına sabitleyerek ne kadar hızlı gidebileceklerini göstermek istiyor. Ve yaklaşık 280 km/h hıza ulaşan ekip, ağaçlarını dünyanın en hızlı ağacı yapıyor.

Tüm bu hıza ve eğlenceye rağmen Hennessey Perfomance ekibi bu denemeyi trafiğe kapalı bir alanda ve tüm güvenlik ekipmanları ile kuşatılmış profesyonel bir sürücü ile gerçekleştiriyor. Ayrıca Amerika’da 50.000$ gibi bir başlangıç fiyatına sahip olan bu kırmızı cehennem meleğini de ülkemizde 200.000 dolar civarı bir fiyat etiketiyle bulmanız mümkün.

:: Siz bu otomobile sahip olmak ister miydiniz?
yazarHarun Şen

Otomobilleri saatlerce izlemek ve dilim döndüğünce sizlere anlatmak için buradayım.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yılbaşı ağaçlarının en hızlısı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yılbaşı ağaçlarının en hızlısı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılbaşı ağaçlarının en hızlısı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "