Okunma

Yıldızlı Projeler Enerjisini Gösterdi


25 Haziran 2009 Perşembe 08:24
Yıldızlı Projeler Enerjisini Gösterdi

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve üniversite – sanayi işbirliğinin hayata geçmesinde önemli bir rol üstlenen “Yıldızlı Projeler Yarışması” sona erdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında finale kalan 20 proje açılan sergi alanında katılımcıların beğenisine sunuldu. Etkinliğin gelişimi ve katılan projelerle ilgili Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Engin Ayçiçek‘le konuştuk.

İzleyin!

İstanbul Sanayi Odası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği ve ShiftDelete.Net olarak bizim de iletişim sponsorları arasında yer aldığımız yarışmada ödül alan isimler ve projeleri şu şekilde sıralanıyor.

Ödül Alan Projeler

:: Birincilik ödülüne; Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü öğrencilerinden Hidayet Tunç ve Volkan Koçak “Bimus Uzaktan Tanı” adlı projeleriyle;


Gazi Üniversitesi ekibi birincilik ödüllerini alırken.

:: İkincilik ödülüne; Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Hüsnü Avşar Gürdal, Burak Çeliktaş ve Seçil Yüksel “Volan Teker” adlı projeleriyle;

:: Üçüncülük ödülüne; Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Can Yiğit, Mihraç Özden ve Erdal Alpaslan “PLC Kontrollü Uçan Makas Uygulaması” adlı projeleriyle;

:: Uygulanabilirlik ödülüne; Kadir Has Üniversitesi, Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Ender Piyale, Ahmet Ardal ve Çağrı İlban “Surfingfish” adlı projeleriyle;

:: Yenilikçilik ödülüne; Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Eren Canarslan ve Eren Pek “Robotraktör” adlı projeleriyle layık görüldüler.

:: Bu yarışmaya katılsaydınız hangi projeyle katılırdınız?

Bilgi için: Yıldız Teknik Üniversitesi
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yıldızlı Projeler Enerjisini Gösterdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yıldızlı Projeler Enerjisini Gösterdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yıldızlı Projeler Enerjisini Gösterdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "