Okunma

Yılın en iyi drone fotoğrafları!


15 Temmuz 2018 Pazar 14:00

Kentsel drone fotoğrafçılığı yeni bir sanat dalı olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yazımızda kentsel drone fotoğrafçılığı ile çekilen en güzel fotoğrafları listeledik.

Yeni bir sanat dalı: kentsel drone fotoğrafçılığı

Dronelar sadece sevkiyat alanında kolaylıklar sağlamakla kalmıyor, yeni bir sanat alanın oluşmasına da olanak veriyor. Farklı perspektiflerden çekim imkanı ile dornelar, bizlere yeryüzünden görünmeyen açılarda fotoğraflar sunuyor.

Özellikle kentsel drone fotoğrafçılığı, bu alana ilgi duyan birçok kişi için yeni bir çalışma alanı oldu. Dronelar ile çekilen fotoğraflarda, estetik yapıların yanı sıra kentlerdeki nüfusun yaşam tarzını ve mevsimler geçişleri görmek mümkün oluyor.

Yukarıdaki fotoğraf dizisi, 2018’in en iyi kentsel drone fotoğrafçılığını gözler önüne seriyor. Özellikle fotoğrafçı Bryan Dumas’in New York’taki Central Park adlı bir dizi fotoğrafı, mevsimsel geçişlerde bu alandaki değişimi gösteriyor. Kış mevsimindeki aynı açı ve perspektifi kullanılarak bu yaz mevsiminde de çekilen fotoğraf, şehrin en güzel görüntülerinden birini oluşturuyor.

kentsel drone fotoğrafçılığı kentsel drone fotoğrafçılığı

Bazı duygusal değerleri bitirmekten sorumlu tutulan teknolojinin, aslında yeni sanat dallarının oluşmasında önemli bir role sahip olduğunu görüyoruz. Drone fotoğrafçılığı konusunda, gelecekte birçok yarışma ve sergi düzenlenebilir.
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yılın en iyi drone fotoğrafları!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Sadece 2 tane koymuşsunuz

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Başka fotoğraf yok mu? 🤨

" Yılın en iyi drone fotoğrafları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yılın en iyi drone fotoğrafları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılın en iyi drone fotoğrafları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "