Okunma

Yılın Kelimesi Emoji Oldu!


18 Kasım 2015 Çarşamba 09:00
Yılın Kelimesi Emoji Oldu!

Oxford Sözlükleri (Oxford Dictionaries) her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yılın Kelimesi“ni açıkladı. 2014 yılında buhar veya buharlaşmak anlamına gelen “Vape” kelimesini “Yılın Kelimesi” ilan eden Oxford Sözlükleri, bu yıl “Yılın Kelimesi” olarak bir emojiyi seçti. Evet yanlış duymadınız bir emoji!

Hayatımızda büyük bir yer edinmeyi başaran emojiler, duyguları çok kısa bir şekilde ifade etmemizi sağlıyor. Oxford Sözlükleri çağın akımına uyarak 2015’in Yılın Kelimesi olarak gülmekten ağlayan emojiyi gösterdi. Hemen hemen herkesin kullanmış olduğu gülmekten ağlayan emojinin “Yılın Kelimesi” ilan edilmesi pek çok kesim tarafından saçmalık olarak nitelendirildi.

15-11/18/emoji.png

2014‘ten bu yıla kadar emoji kullanımı yaklaşık olarak 8 katına çıkmış durumda. Bakalım ilerleyen yıllarda kelimeleri terk edip, sadece emojiler üzerinden yazışmalar yapacak mıyız?

:: Emoji kullanıyor musunuz? Yılın Kelimesi’nin emoji olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Yılın Kelimesi Emoji Oldu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç güleceğim yoktu gerçekten böyle bir saçmalık olamaz yani 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kelimelerle emojinin ne alakasi var la…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Emoji ile harfler arasında bir fark yok, gayet doğal. Günümüzün harfleri geçmişin emojisiydi 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Text Smiley'ler daha güzeldi 😀 🙁 😉

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kelimer yerine emojilermi abartma la

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede çok saçmalık , görsel bir simgenin kelime olarak değerlendirilmesi , adı üstünde Emoji , anlaşılan ergenler tarafından seçimler yapılıyor orada.

" Yılın Kelimesi Emoji Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yılın Kelimesi Emoji Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılın Kelimesi Emoji Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "