Okunma

Yine Haklı Çıktı!


19 Şubat 2008 Salı 22:00
Yine Haklı Çıktı!

"Türk Telekom’un uyguladığı sabit ücretlere ilişkin olarak Beykoz Tüketici Hakem Heyeti tarafından verilen ve basında yoğun şekilde yer bulan Beykoz Hakem Heyeti Kararı, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkemenin bu kararıyla Türk Telekom’un haklılığı ve uygulamasının hukuka uygunluğu bir kez daha teyit edilmiş oldu. Daha önce de aynı konuda farklı mahkemeler birçok benzer karara imza atmıştı. Böylece telefon hizmetinde erişim maliyeti, bir başka deyişle, müşteriye tahsis edilen hattın her zaman konuşulabilir durumda tutulması karşılığında alınan bir ücret olan sabit ücretin hukuka aykırı hiçbir yanının olmadığı anlaşılmış oldu.

Sabit ücretin tüketiciye geri ödenmesi isteyen Beykoz Tüketici Hakem Heyeti’nin kararı geçtiğimiz ay basında yer almış ve kesinleşmiş bir yargı kararı gibi kamuoyuna duyurulmuştu.  Türk Telekom olarak daha önce yaptığımız açıklamalarda sabit ücret uygulamasının hukuka uygun olduğunu, bu tür Tüketici Hakem Heyeti kararlarının mahkemelerce iptal edildiğini, müşterilerimizi doğru şekilde bilgilendirmek ve korumak adına, gerekçeleri ile birlikte birçok defa  açıkladığımız halde bazı çevreler aksine yönlendirmelerine devam etmiştir. Maalesef, söz konusu yönlendirmeler, mahkeme masrafları nedeniyle ilgili müşterilerimizin daha fazla maddi zarara uğramasına sebep olmuştur.

Söz konusu Beykoz Tüketici Hakem Heyeti kararının Mahkemece iptali ile artık Şirketimizin bu konudaki haklılığının ve uygulamasının hukuka uygunluğunun müşterilerimizin menfaati açısından ilgili herkes tarafından anlaşılacağını umut ediyoruz."

Türk Telekom

:: Bir kullanıcı olarak siz ne düşünüyorsunuz? Forumda paylaşın.

Bilgi için: Türk Telekom
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Yine Haklı Çıktı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  resmen haraç almak bu ama bu sizin yanınıza kalmayacak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Benim hattımı konuşmaya kapatsınlar bana internet versinler adam gibi… Ev telefonunu konuşmak için bile kullanmıyorum ki…

  Çıkarsınlar sadece internete bağlanmaya yarayan konuşma özelliği olmayan bir telefon hattı… (MaviATES)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ya bir dünya para alıyorlar, birde sabit ücret ödüyoruz. Bu ay ADSL faturası 96YTL geldi bir de 1024 sınırsız aldık (güya 49 YTL olandan birde sadece ADSL kullanıyoruz telefon yok). Bir sürü ıvır zıvır ile birlikte böyle bir fatura geliyo. Bunun neresinde kendilerini haklı görüyorlar anlamadım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  elbet gün gelir tüketicinin yanında da olur gerçekten mahkemeler,o zaman napacaksın oger telekom…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İptal edilmesi gerekiyor hiç bir iş yaptıkları yok para alıyorlar devamlı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hılkj

 7. SDN Okuru dedi ki:

  artık kaldırsınlar su turk telekom tekelini ya

 8. SDN Okuru dedi ki:

  para kimdeyse onun borusu öter geçmiş olsun cümlemize

 9. SDN Okuru dedi ki:

  artık yavaş yavaş ev telefonlarını herkes iptal etsin zaten kullanmıyoruz. o zaman istediği kadar haklı olsun tabi sabit ücret alacak birini bulursa:-))) tekel bunlar insanlar mecbur olunca böyle kanını emiyor kapitalist ş***** ki hukuk ta buna ortak oluyor. kartel-tel olan bu şirketi nasıl haklı bulur hukuk onu da anlamış değilim??

 10. SDN Okuru dedi ki:

  deli oluyorum şu firmaya ya dicek bişeyim yok artık…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Hay maşşallah. Bağıra bağıra yıkılacaksın telekom.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Çok yazık. Kanaatime göre bu haksız kazanç. Bu nedenle sabit hatlarını kapatanları biliyorum. İletişim özgürlüğü sadece zenginlerin hakkı değil. Türkiyede fakir vatandaşlarımızda var. Devletimizin onlarıda düşünmesi gerekir.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bu TT”nin sabit ücretten müthiş para kazanıyor. Kabataslak yaptığım hesapta her ay 120 trilyon geliri var. yanlış yazmadım. 15 milyon kullanıcı ve aylık ortalam 8 milyon sabit ücret alıyor.
  Bu sömürüldüğümüzün resmidir. Bizimkiler de vatandaşı koruyacağına , yabancı sermayeyi aman gücenmesinler diye bunların yanında yer alıyor.
  Yani utanıyorum gerçekten. Avrupa”da herhangi bir ülkede yapsa bu TT” yi içindekilerle birlikte ***** yakarlar.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ne düşünebilirizki yıklıdık. 🙁 Acaba telefon hizmetini kapattırıp sadece adsl hizmeti alabiliyormuyuz bilgisi olan varsa yazabilirmi.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  bu konuda ısrarla aynı bankalardaki aidatlar gibi her seferinde mahkemeye verme kararları bence türk milleti için çok olumsuz devlet tarafından yürütülseydi bir nebze haklı olunabilirdi ancak özel bir kurum olması bunu değiştirmektedir. sonuçta oda bir a.ş yani kar amacı güden bir firma belli karlar sağlayacakki müşterilerine iyi hizmet verebilsin bu karıda senden benden alarak yapmayacaksa sizlere sorarım bu firma nasıl kar yapacak . Empati kurmaya davet ediyorum sizleri siz türk telekom kurucusu olsanız kar yapmak için ne yapardınız :=) bunları iletin o şirkette bu şekilde ayakta kalsın o zaman :=) şaşırmayın haklılar

 16. SDN Okuru dedi ki:

  E satarsan gavura alırsın cevabı

 17. SDN Okuru dedi ki:

  müşteriye tahsis edilen hattın her zaman konuşulabilir durumda tutulması karşılığında alınan bir ücret olan sabit ücretin hukuka aykırı hiçbir yanının olmadığı anlaşılmış oldu.
  * * *
  Buna göre telefonlarda sorun olduğunda çalışmadığında tazminat hakkımız oluyor mu?

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Sayın Shift Delete Yetkilileri;
  Herşey güzelde şu ekranı kapayan reklem neyin nesi, farkındamısınız nefret verici bir uygulama olduğunu.
  Lütfen kaldırın şunu…

 19. SDN Okuru dedi ki:

  sabit ücreti alacaklar adsl ücretini alacaklar dünyada bu hızları uygulayan ve kota uygulayan tek bunlar olacak ehh pess diyorum…

" Yine Haklı Çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yine Haklı Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yine Haklı Çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "