Okunma

Yine Mario, Yeni Mario, Yeniden Mario!


30 Kasım 2010 Salı 15:00
Yine Mario, Yeni Mario, Yeniden Mario!

1981 yılında “Donkey King” isimli bir video oyunu piyasaya sürülmüş ve önemli satış başarılarına ulaşmıştı. Bununla birlikte Donkey King’in en büyük başarısı, bünyesinde bulundurduğu iki karakter oldu: Mario ve Luigi. 1981 yılından beri kurtulamadığımız tesisatçı İtalyanlar, peşimizi yine bırakmıyor ve bırakacak gibi de görünmüyor.

 

 

Sonsuza kadar Super Mario…

30 Kasım itibariyle açıklanan satış rakamlarına göre, “New Super Mario Bros Wii.”, yalnızca Japonya’da 4 milyondan fazla kopya satarak, hem konsol savaşlarının tarafı Nintendo Wii’yi (Konsol Savaşları) ihya etti, hem de geliştiricilerinin cebine milyon dolarlar koydu. Bu, bir Wii oyununun, Japonya’da yakaladığı “en yüksek” satış rakamı olarak da tarihe geçti. Toplamda bir o kadar kopyanın, dünyanın diğer bölgelerinde satıldığı göz önüne alınırsa, başarı daha net anlaşılabilir.

:: Super Mario kardeşler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 30 yıl sonra, hâlâ buralarda olacaklar mı?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yine Mario, Yeni Mario, Yeniden Mario!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu Japonlar tam oyun manyağı. Bence Avrupa ve Amerika satış rakamları, Japonya’da yakalanan başarıya ulaşamayacaktır.

" Yine Mario, Yeni Mario, Yeniden Mario! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yine Mario, Yeni Mario, Yeniden Mario! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yine Mario, Yeni Mario, Yeniden Mario! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "