Okunma

Yolcular Yurtdışından Telefonsuz Dönmüyor


21 Şubat 2012 Salı 14:00
Yolcular Yurtdışından Telefonsuz Dönmüyor

Görünen o ki geçtiğimiz yıl içerisinde yurtdışına giden eş dostun sorduğu “gelirken ne istersin” sorusuna verilen en popüler cevap, günümüzün trend teknolojisi olan akıllı telefonlar olmuş. BTK, geçtiğimiz yıl içerisinde yolcuların beraberinde getirdiği ve kaydettirilen telefon sayısının, bir önceki yıla %33’lük büyük bir artış gösterdiğini ortaya koydu.

BTK’nın açıkladığı rakamlara göre 2011 yılı içerisinde ithalat yoluyla Türkiye’ye getirilen telefon sayısı 17.839.954 olarak belirlendi. Türkiye’ye gelen yolcuların kaydettirdiği telefon sayısı ise 1.015.621 olarak ölçüldü.

Türkiye ile yurtdışındaki fiyat etiketleri arasında ciddi bir fark bulunan akıllı telefonlar için Türk halkı, tercihini yurtdışına giden tanıdıklarının kendilerine telefon getirmesinden yana kullanmış gibi görünüyor.

2011 yılında ithalatçıların yurtdışından getirdikleri telefonların 3.850.962 tanesi çift sim kart desteği sunan telefonlar oldu. Geçtiğimiz yıla göre üçte bir (yüzde 33.4) oranında artan yurtdışından telefon getirip kaydetme sayısının önümüzdeki yıllarda da artış göstermesi bekleniyor.

:: Yurtdışından telefon satın aldınız mı?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

54 yorum - “Yolcular Yurtdışından Telefonsuz Dönmüyor”

 1. Majeste dedi ki:

  Neymiş, devlet gelir sağlamıyormuş da bundan, bizim paramızı çok harcamamamızı istiyormuş. Eğer verdiğin o istatistiklerde Türkiye Almanya’ya yetişecekse bu harcamayarak değil, daha fazla üreterek, yerli üretimle olur. Parayı harcamayacağız da mı eşitleyeceğiz.

  Neyse.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bende s5 getircem puah

 3. engerex dedi ki:

  — Mesaj Güncellendi —

  Elbruz46 Helal !

  Yanlış alıntı mı?

" Yolcular Yurtdışından Telefonsuz Dönmüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yolcular Yurtdışından Telefonsuz Dönmüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yolcular Yurtdışından Telefonsuz Dönmüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "