Okunma

Yongalar Sony’den Toshiba’ya


17 Ekim 2007 Çarşamba 13:00
Yongalar Sony’den Toshiba’ya
Toshiba’nın geçtiğimiz günlerde özellikle video işleme konusunda çeşitli performans artışları sağlayacak olan yardımcı işlemci projesinden bahsetmiştik. Bu projenin ardından, yalnızca Cell projesine iştiraki çok iyi şekilde bilinen Toshiba’nın işlemci konusunda neler yapacağı merak konuydu. Şimdi ise daha büyük bir iş var: Toshiba, Sony’nin mikroişlemciye dair tüm bölümlerini devralıyor. Gerçi bu kısım tam olarak neleri içeriyor; ama genel anlamda adı yonga olan her şey sanırız anlaşmanın içinde yer alacak. anlaşmanın tam boyutu, 100 milyar Japon Yeni (Türkçe bir ifadeyle bir milyon kırk bin Yeni Türk Lirası).

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yongalar Sony’den Toshiba’ya konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yongalar Sony’den Toshiba’ya ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yongalar Sony’den Toshiba’ya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "