Yönlendirici Pazarın Lideri Kim?


06 Mayıs 2010 Perşembe 08:15
Yönlendirici Pazarın Lideri Kim?

Dell’Oro Group adlu araştırma şirketi 2009 4. çeyrek yönlendiriciler raporunu geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bu rapora göre,  Alcatel-Lucent 2009 yılında, servis sağlayıcı kenar yönlendirici pazarına üretim yapanlar arasında ikinciliğe yükselerek önemli bir başarı elde etti. Ayrıca firmanın, pazar payını 2009‘da yüzde 5 artarak yüzde 20‘ye çıkarttığı da ortaya çıktı.

Alcatel-Lucent’ın üçüncü nesil IP/MPLS servis yönlendiricileri, operatörlere farklılaştırılmış katma değerli servisler sunma imkanı veriyor. Bunlar arasında, evlere IPTV, kurumsal müşteriler için taşıyıcı Ethernet servisleri ve LTE’ye hazır mobil taşıyıcı şebeke ve EPC (Evolved Packet Core) yer alıyor.

Pazar payında artış gösterdi

Mobil operatör pazarı, 2009’da en güçlü büyüme alanlarından birini oluşturdu. Operatörler, akıllı telefonlar ve diğer 3G cihazlarının yarattığı hızlı veri trafiği artışıyla başa çıkmak amacıyla iletişim ağlarını yenilediler. Alcatel-Lucent, şu anda dünya çapında 50‘yi aşkın kablolu ve kablosuz operatöre LTEye hazır mobil çözümler sunuyor.

Alcatel-Lucent, 2009 yılında çok sayıda yenilikle IP teknolojilerdeki ürün liderliğini artırdı. Bu yenilikler arasında, IPTV gibi tam kenar servislerin sunulduğu 100 Gigabit Ethernet, IP/Optik entegrasyonuna dayalı birleşik omurga dönüşümü çözümü, LTE‘ye hazır mobil şebeke geliştirmelerin yanı sıra dünya genelinde 15’ten fazla saha deneme sistemi ya da ticari uygulamada kullanılan ve şirketin uçtan uca LTE çözümünde merkezi bir öğe olan kablosuz EPC için benzersiz bir yaklaşım yer alıyor.

:: Alcatel-Lucent’in geliştirdiği çözümler ilginizi çekiyor mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yönlendirici Pazarın Lideri Kim? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yönlendirici Pazarın Lideri Kim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yönlendirici Pazarın Lideri Kim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?