Okunma

YouTube abone sayısı için önemli değişiklik


22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:59
YouTube abone sayısı için önemli değişiklik

Sosyal medya çağında yaşıyoruz. Çağımızın getirdiği hem pozitif hem de negatif alışkanlıklara sahibiz. Çoğunlukla sosyal medyada sahip olduğumuz abone sayısını takıntı haline getirmiş durumdayız. Bu takıntının sağlıklı olup olmadığı birçok uzman tarafından tartışılıyor. Diğer yandan da bazı sosyal medya platformları bunun için yeni kararlar almaya başladı. Instagram’ın beğen sayacını gizlemesini bunlardan biri olarak gösterebiliriz. Bir adım da Google’dan geldi. YouTube abone sayısı ile ilgili düzenlemeler yapılıyor.

YouTube abone sayısı için yuvarlama dönemi

Google yaptığı açıklamayla, YouTube abone sayısı görüntüleme şeklinde bazı değişiklikler yapacağını duyurdu. Bundan sonra 1.000’den fazla aboneye sahip olanlar kesin sayılar yerine yuvarlak sayılar görmeye başlayacak.

1.000’den az abonesi olanlar için kesin sayılar gösterilmeye devam edilecek. Ancak, 1.000 aboneyi bir kilometre taşı olarak değerlendirebiliriz. Bu çıtayı aşan kullanıcıların abone sayısı yuvarlanmış bir şekilde gösterilecek.

Google bu kararı tutarlılık yaratmak adına aldığını açıkladı. Ayrıca YouTube abone sayısı ile ilgili yeni düzenlemenin hemen aktif edilmeyeceğini söyleyelim. Bunun için Ağustos 2019 işaret ediliyor. Yeni karar içerik üreticileri üzerinde nasıl bir etki yaratacak, bunu karar uygulanmaya başlayınca göreceğiz. Ancak bazı içerik üreticilerinin belirsizliği tercih edebileceği düşünülüyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube abone sayısı için önemli değişiklik”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Benim 45 abonem var

" YouTube abone sayısı için önemli değişiklik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube abone sayısı için önemli değişiklik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube abone sayısı için önemli değişiklik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "