Okunma

YouTube Davası 20 Milyon Dolar Kazandırdı


05 Nisan 2016 Salı 10:30
YouTube Davası 20 Milyon Dolar Kazandırdı

Brandon Keating ve David “Ty” Moss adlı YouTube kullanıcıları, eski ortakları Brian Martin-Marko Princip’e, VideoGames kanalı kapsamında dava açmıştı.

İngiliz Brandon Keating ve David “Ty” Moss, tüm iç hukuk yollarını tükettikten sonra, başvurularını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’ne götürme haklarını kullandılar.

İkili, eski ortaklarının VideoGames kanalının kısmi gelir konusundaki anlaşmalarını ihlal ettikten sonra, AİHM’e götürdükleri davada 20 milyon doların sahibi oldular.

Mahkeme dolandırıcılık suçundan yargıladığı sanıkları 20 milyon dolar hükümlü bir cezaya tabi tutmuş oldu. Cezanın ödeniş zamanı, şekilleri ise Engadget’ta yer alan habere göre kamuoyuna açıklanmadı.

16-04/05/youtubegaming.png

Dava sonucunun bir ilginç yanını da Marko Princip adlı kullanıcının, YouTube’un kanal haklarını ihlal ettiği için bir daha kanal açamayacağı kararı oluşturdu.

2 milyon abone barındıran VideoGames kanalının akıbetinin ne olacağı ise merak konusu. Kısa bir süre sonra aynı merci tarafından kanala uygulanacak yaptırım haberi ile karşınızda olabiliriz.

:: YouTube gibi sitelerde açılan davalar konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube Davası 20 Milyon Dolar Kazandırdı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    helal olsun şimdi parayı kim bilir napacak…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Cok iyi haber yapiyorsun

" YouTube Davası 20 Milyon Dolar Kazandırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Davası 20 Milyon Dolar Kazandırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Davası 20 Milyon Dolar Kazandırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "