Okunma

Youtube’da dikey reklam dönemi başlıyor!


13 Eylül 2018 Perşembe 21:30
Youtube’da dikey reklam dönemi başlıyor!

Yakın dönemde başlayan dikey video furyasına aylar önce Youtube da dikey video desteğiyle dahil olmuştu. Google’ın şimdiki hedefi ise dikey reklam konseptini yaygınlaştırmak. Alınan karar ile birlikte Youtube dikey reklam özelliği çok yakında kullanıma sunulacak!

YouTube dikey reklam devri çok yakında başlıyor!

Yakın zamanda YouTube dikey reklam  özelliği kullanıma sunulacağı açıklandı.Dikey videoların akıllı telefon kullanıcıları için çok daha konforlu ve izlenmesinin kolay olduğunu düşünen Google, dikey reklamlar için reklam sağlayıcılara “Büyük ve güzel gözüken bir ekranda yayınlayacağınız mesajlar, çok daha ilgi çekici ve verimli olacaktır.” şeklinde bir açıklama yaptı.

YouTube dikey reklam

Google’ın kendi düşüncelerini bir kenara koyarak dikey içerikleri yorumlayalım. Gerçekten de gün geçtikçe yüklenen dikey videoların hızlanarak artmakta olduğunu görmekteyiz.

Özellikle Instagram, Instagram TV, Instagram hikayeleri, Twitter ve Periscope servislerinin dikey kullanıma odaklı olması sebebi ile Youtube dışında diğer reklam servislerinin de kısa sürede dikey reklamlara yöneleceğini tahmin ediyoruz.

Dikey videolara ve içeriklere gösterilen talebin oldukça fazla olması, reklamların dikey olarak hazırlanması için en büyük sebep.  Bunların dışında çerçevesiz ekranların yaygınlaşması ile mükemmel bir estetik sunan telefon ekranları da, insanların telefonlarını dikey olarak kullanması için ayrı bir öneme sahip.

 

Dikey içerikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Youtube’da dikey reklam dönemi başlıyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Hapı yuttuk daha çok reklam alanı çıktı zaten tiksindim bu youtube reklamlarından

  2. Doctor dedi ki:

    Reklam yapılır yapılmasına ama usulunce ve uygunsuz olmadıkça yapılmalı. Tabi Youtube bu konuda çok dikkatsiz ne yazıkki.

" Youtube’da dikey reklam dönemi başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Youtube’da dikey reklam dönemi başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtube’da dikey reklam dönemi başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "