Okunma

YouTube Hikayeler için yeni özellik!


02 Mart 2018 Cuma 17:45
YouTube Hikayeler için yeni özellik!

Google, YouTube Hikayeler paylaşımları için oldukça işlevsel bir özelliği kullanıcılarıyla buluşturuyor.

YouTube Hikayeler arka plan silme özelliği sunacak!

YouTube Hikayeler için sunulacak olan gerçek zamanlı video segmentasyonu adlı özellik mobilde arka planı değiştirmenizi veya modifiye etmenizi mümkün kılacak. Yeşil perde gibi ekstra bir ekipman veya özel yazılım gerekmeden arka planın değiştirilmesi video üretim süreçlerini oldukça kolaylaştıracak diyebiliriz.

Google tarafından özelliği sunmak üzere konvolüsyonel sinir ağları kullanılarak, semantik segmentasyon görevinin çözümünde makine öğrenimi kullanıldığı belirtiliyor. Özelliğin akıllı telefonlara uygun olması için tasarlanan ağ mimarisi ve eğitim süreci ile sürecin hafifletilmesi ve mevcut çözümlere göre 10-30 kat daha hızlı olması sağlanmış. Bu arada kullanılacak akıllı telefon modelinin saniyede en az 30 kare sunması gerekiyor.

YouTube Hikayeler

Tüm hazırlıkların sonunda sonuçların mobil cihazlarda ciddi anlamda hızlı olması mümkün hale getirilmiş durumda. Yüksek tutarlılık ile iPhone 7’de 100+ FPS, Pixel 2’de ise 40+ FPS alınırken akıcı çalışma ve tepkisel efektlere dikkat çekiliyor.

Şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcıyla test edilen özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise belirsiz.

:: YouTube uygulaması için sunulacak bu özellik sizce nasıl olmuş?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube Hikayeler için yeni özellik!”

  1. Serhat Sakız dedi ki:

    Fffdsa

" YouTube Hikayeler için yeni özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Hikayeler için yeni özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Hikayeler için yeni özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "