Okunma

YouTube için 360 Derece Yayın Dönemi!


19 Nisan 2016 Salı 04:30
YouTube için 360 Derece Yayın Dönemi!

Ünlü video paylaşım sitesi YouTube, bugün resmi olarak 360 derece video desteğiyle birlikte canlı yayın yapılmasına olanak sağlayacak şekilde güncellendi.

Şubat ayında yapılan duyuruda özelliğin test sürecinde olduğu belirtilmişti. Yaklaşık 2 ay süren test sürecinin ardından 360 derece video desteğiyle canlı yayın yapma özelliği bugün tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Yenilik sadece 360 derece video desteğiyle sınırlı değil. Ayrıca Google, 360 derece video için özel olan uzamsal ses desteğini de kullanıcılarının hizmetine açtı.

Uzamsal ses desteği ile nesnelerin seslerinin ne kadar uzaktan veya hangi yönden geldiğini anlamamız çok daha kolaylaştıracak. Bu yenilik, özellikle film ve müzik deneyimimizi gerçekten farklı boyutlara taşıyacak.

Gelen yeniliğin kullanıcıların yanı sıra geliştiriciler açısından da önemi büyük. Çünkü Youtube, Live API isminde bir modülü de geliştiricilere sundu. 

Bu modül sayesinde geliştiriciler cihazlarına veya YouTube desteğine sahip uygulamalarına doğrudan 360 derece video olarak canlı yayın yapma gibi bir çok özelliği ekleme imkanına da sahip olacaklar.

:: YouTube’un yaptığı bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “YouTube için 360 Derece Yayın Dönemi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu vardı bayadır….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mükemmel bir şey bence bu özelliklerin gelmesi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kaç aydır var zaten bu özellik

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Useless

 5. SDN Okuru dedi ki:

  100 mbit Upload gerektirir muhtemelen

" YouTube için 360 Derece Yayın Dönemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube için 360 Derece Yayın Dönemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube için 360 Derece Yayın Dönemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "