Okunma

YouTube ile Yetinemeyenlere


28 Ocak 2008 Pazartesi 22:00
YouTube ile Yetinemeyenlere
Kendi hazırladığınız veya beğenip paylaşmak istediğiniz videoları sadece YouTube‘a eklemek yetersiz gelmeye başladıysa ve tüm video paylaşım sitelerine video yüklemekle uğraşmak istemiyorsanız, bu işi sizin yerinize yapacak olanlarla tanışmanın vakti geldi demektir: Huzurlarınızda TubeMogul ve Hey!Spread.

13 Siteye Tek Tıkla Video Yükleyin

Tamamen ücretsiz olan TubeMogul ile tek sayfadan bir seferde yükleme yapabileceğiniz siteler AOL Video, Blip.tv, Brightcove, Crackle, Daily Motion, Google Video, Metacafe, Myspace, Revver, StupidVideos, Veoh, Yahoo Video ve YouTube olarak sıralanıyor. Tek adımda yapacağınız üyelik kaydının ardından, videolarınızı aynı anda birçok siteye yüklemeye başlayabilirsiniz.

TubeMogul’un bir diğer özelliği ise, detaylı veri analizlerine olanak sağlaması. Videolarınızın izlenme oranı, genel olarak kategorilere göre sitelerdeki video izlenme oranları, videoların veya video yükleyenlerin takip verileri gibi birçok istatistiğe TubeMogul ile ulaşmanız mümkün.

YouTube’dan Paket Servis

Diğer alternatif olan Hey!Spread, 2008 yılı itibarıyla ücretli kullanıma geçti ve kullanıcılarından her video için yüklenen site başına 0,03 € veya 0,05 $ talep ediyor. Sadece e-posta adresi ve parola belirleyerek yaptığınız kaydın ardından, video yüklemek için kullanacağınız kredilerden satın alıyorsunuz. PayPal üzerinden yapacağınız alışveriş sonrasında sitenin tüm imkanlarını kullanabilirsiniz.

Hey!Spread‘in ücretsiz olan TubeMogul‘a göre tercih edilmesi için, kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösterecek birkaç sebebi var. Bunlardan ilki, videoları watermark ile damgalaması. Ayrıca TubeMogul’daki 13 siteye ek olarak Facebook, Vimeno, Sevenload, Photobucket, Vsocial, Putfile, Sumo ve Sclipo‘ya da yükleme yapmanız mümkün. Diğer sitelere yükleme yapmak için YouTube‘da bulunan bir videonun linkini kullanmak da Hey!Spread servisinin bir diğer artısı.

İsterseniz her ikisine birden üye olup (Hey!Spread’de üyelik ücretsiz), istediğiniz videoları TubeMogul‘a yükledikten sonra, Hey!Spread‘ın "YouTube video URL’si ile yükleme" özelliğini kullanarak Hey!Spread‘ın fazladan desteklediği sitelere gönderim yapıp daha düşük fiyata işinizi halledebilirsiniz.

Hangisini kullanırsanız kullanın; gerek TubeMogul, gerekse Hey!Spread, videolarını daha geniş kitlelerle paylaşmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: TubeMogul, Hey!Spread
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube ile Yetinemeyenlere”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    süper bir program teşekkürler

" YouTube ile Yetinemeyenlere konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube ile Yetinemeyenlere ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube ile Yetinemeyenlere ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "