Okunma

YouTube Kan Kaybediyor


15 Aralık 2008 Pazartesi 09:00
YouTube Kan Kaybediyor

Comscore her zamanki gibi ekim ayı içerisinde ABD’de izlenen online videoları takip ederek raporladı. Buna göre ekim ayında toplam 13,5 milyar video izlendi. Geçtiğimiz yıla göre %45 büyüme anlamına gelen bu izlenme oranında, YouTube tek başına 99 milyon izleyiciye 5,4 milyar video görüntüledi. Pazarla orantılı olarak büyüme gösteren YouTube’un payı ise, AdAge verilerine göre temmuz ayından bu yana %10 düşüş gösterdi. Bunun ana sebebi ise Hulu ve diğer video servislerinin kullanıcılar tarafından daha iyi tanınır hale gelmesi. Bakalım YouTube yeni geniş ekran formatı ve HD videolarıyla yıl bitmeden kaybettiği pazar payını geri alabilecek mi.

:: YouTube dışında hangi video servislerini kullanıyorsunuz?

Bilgi İçin : Comscore
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube Kan Kaybediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Kan Kaybediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Kan Kaybediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "