YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü gelişme


08 Şubat 2020 Cumartesi 19:05
YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü gelişme

Popüler video yayın platformu YouTube‘un yeni arayüzü eleştiri almaya devam ediyor. Arayüz konusunda büyük değişikliğe giden YouTube, yeni arayüzü sevmeyen kullanıcılar için klasik görünüme izin veriyordu. Böylece her kullanıcı hoşuna gittiği şekilde YouTube’u kullanmaya devam ediyordu. Ancak son gelen habere göre, YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü bir gelişme kaydedildi.

Geliştirme konusunda kullanıcıların geri dönüşlerine kulak veren Google, bu seferki yapılan arayüz değişimi için oldukça kararlı.

Klasik YouTube kullanıcı arayüzü kullanımdan kalkıyor

Yeni arayüzü sevmeyenler için klasik alternatifi barındıran YouTube, aldığı karar ile birlikte klasik görünümü tamamen kaldıracak. Özellikle önerilen videolar kısmındaki küçük resimlerin büyümesi birçok şikayete sebep olmuştu. Bu sebeple birçok kullanıcı klasik sürümü kullanmaya devam ediyordu. Bu arayüzü tercih eden kullanıcılar, yeni karar ile birlikte zorunlu olarak yeni arayüze geçiş yapacak. Yeni arayüzü kullanmak içinse güncel tarayıcıya ihtiyaç olunacağı belirtildi.

Yeni arayüz, eski sürüm tarayıcılarda sorunlara yol açabiliyor. Bu sebeple YouTube güncel tarayıcı kullanmayı önerdi. Klasik arayüzde karanlık tema, resim içinde resim modu ve geri bildirimlere yönelik önerilen videolar bulunmuyor. Bu özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar mecburen yeni arayüzü kullanmalı. Şirket, eski arayüzün eğittikleri algoritma ile çakışmalara sebep olduğunu, bu sebeple kullanılmasına devam edilemeyeceğini bildirdi.

Yeni arayüze geçiş ise birden olmayacak. Klasik arayüz kullanıcıları şimdilik sadece yeni arayüze geçişle alakalı bildirimler alacak. YouTube’un destek forumundaki yorumlar, birçok kullanıcının yeni kullanıcı arayüzünün bilgisayarlardaki performansından memnun olmadığını gösteriyor. Bu yüzden geçiş için zaman verilmesi söz konusu.

YouTube’un kullanıcıları yeni arayüze zorlamasının bir diğer sebebi ise daha fazla kazanç sağlamak istemesi. Şirketin 2019 yılındaki reklam gelirleri 15.15 milyar dolardı. 2018’e kıyasla yüzde 36,5‘lik bir sıçrama yapılmasına rağmen, Google’ın maliyetleri karşıladıktan sonra elde ettiği kâr yatırımcılar için hala belirsiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü gelişme”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ekran yarım gözüküyor kenarları siyah bu ne ya

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben youtube senelik güncelliyorum seneye bakarım

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  youtubed an da tiksinmeye başlarız yakında desenize

" YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü gelişme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü gelişme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube kullanıcı arayüzü için üzücü gelişme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!