Okunma

YouTube Logosunu Değiştirdi


02 Şubat 2009 Pazartesi 07:58
YouTube Logosunu Değiştirdi

Google’ın 1.65 milyar ödeyerek satın aldığı YouTube, yasaklı olduğu ülkelerin sayısı azımsanmayacak kada olsa bile halen internetin en güçlü video içerik sitesi. Hatta YouTube tanım olarak kullanıcı tarafından oluşturulan video içerik sitesi denmesi bile yeterli değil. YouTube kelimenin tam anlamıyla artık internetin resmi televizyon platformu. Eğer hala YouTube’a giremiyorum diyenlerdenseniz buyrun çözümü


YouTube’un Super Bowl’a özel arayüzü

Site Davos’a yaptığı özel yayından sonra dün itibariyle logosunu güncelledi. Görüldüğü üzere logonun sağ kısmında bir Amerikan Futbol topu yer alıyor. Google’ın logosunu güncellemesine alışkınız ama YouTube için bu durum pek olağan değil. Güncellemenin sebebi ise Amerika’da yılın en önemli spor olayı olan Super Bowl. 1967’den bu yana gerçekleştirilen Amerikan Futbol Ligi (NFL) şampiyonluk maçı organizasyonu nedeniyle YouTube logosunda Amerikan Futbol topunu kullandı. NFL Super Bowl’un resmi internet yayıncısı olan YouTube böylece dünya ekonomik forumu Davos’tan sonra bu kez Amerika için çok daha önemli olan Super Bowl’u kullanıcılarına sundu.

:: Amerikan Futbol’undan ne anlıyorsunuz?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube Logosunu Değiştirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    şu yasağı kaldırın artık ya. millet rahatrahat youtube a girsin.

" YouTube Logosunu Değiştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Logosunu Değiştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Logosunu Değiştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "