Okunma

YouTube logosunu ve tasarımını değiştirdi!


30 Ağustos 2017 Çarşamba 11:00
YouTube logosunu ve tasarımını değiştirdi!

YouTube uzun süre sonra logosunda yaptığı değişiklik ile “tamamen” yeniden yapılma olmasa da, belli farkları ortaya koyuyor. Firmanın simgesel logosu ilk kez ‘Tube’ kelimesi kaldırılarak yerine oynatma butonunun konduğu bir yenilemeye tabi tutuldu.

Yeni logo ile yeni özellikler geldi

YouTube’un eski logosunda, “Tube” kısmı kırmızı bir kutucuk içerisindeydi. Fakat yeni değişiklik ile Tube’un ardındaki kırmızı kutucuk, YouTube mobil uygulamasının şeklini alarak logonun başına geliyor.

YouTube’un bugüne kadarki eski logoları ise aşağıdaki gibiydi;

17-08/30/youtube-eski-logolar.png

 

Şirkete göre yeni logo, farklı cihazların en küçük ekranlarında bile daha iyi çalışan esnek bir tasarıma olanak tanıyor. Bunun nedeni ise kullanılabilecek alan sınırlı olduğu taktirde mobil uygulamasının simgesi, yani yeni logonun sol kısmı, gösterilebilecek. Yine aynı logo paylaşım seçeneklerinde de, tıpkı aşağıdaki gibi yer alacak.

17-08/30/youtube-paylasim.jpeg

Yeni logo ve simge aynı zamanda, firmanın açıklayacağı yeni özelliklerin de habercisi olma özelliği taşıyorlar. YouTube artık sadece video destekleyen bir web sitesi değil. Müzik tutkunlarından TV hayranlarına ve oyunculara kadar birden fazla platformda çalışan farklı uygulamalardan oluşan bir şirket.

Hem mobilde hem masaüstüde yenilikler var

YouTube’un Ürün Yöneticisi Neal Mohan “… Masaüstü ve mobil deneyimlerimize yeni bir işlevsellik düzeyi ve daha uyumlu bir görüntü kazandıracağız” dedi.

YouTube’un hem mobil uygulamasında hem de masaüstü sitesinde içeriğin basit ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi olarak sunulmasını sağlayacak şekilde güncelleniyor. Ayrıca masaüstü sitesindeki yeni güncellemeyle, kullanıcıların geceleri daha rahat YouTube’a göz atabilmeleri için resmi bir Dark Mode’u (Karanlık Mod) kullanabilecekler. Ayrıca bu Dark Mode, YouTube’un mobil uygulamalarına da dahil edilebilir.

Mobil uygulama ile şu anda masaüstü versiyonunda olduğu gibi video oynatımlarını da hızlandırıp, yavaşlatabileceksiniz. 

::YouTube’un yenilikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “YouTube logosunu ve tasarımını değiştirdi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi genel tasarım neysede, o güzelim logoyu değiştirmek hangi zekanın ürünüydü merak ediyorum, berbat olmuş.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sağ tıkla yeni sekme de aç şeklinde izliyordum videoları bunu kaldırmışlar, sadece söverim ben böyle yeniliğe ortalık çocukları.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Burada beğenmeyenler 2 hafta sonra tasarımı sevmeye başlayacak Flat-Bold tasarımın her zamanki etkisi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Dark mode mobile de gelse muhteşem olur

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni tasarımı hiç beğenmedim

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Gece modunu bayağı sevdim.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İğrenç olmuş, bunu tasarlaması için bir ton parada ödemişlerdir adama.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Cok buyuk bir degisiklik olmus. Buradan Alphabet firmasini tebrik ediyorum. Arkadas saka misiniz siz? Ne bu la boyle.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Mobilde oynatma hızı gelmiş çok şükür..

" YouTube logosunu ve tasarımını değiştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube logosunu ve tasarımını değiştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube logosunu ve tasarımını değiştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "