YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor!


21 Mayıs 2020 Perşembe 00:54
YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor!

Müzik yayın platformu denilince akla birçok firma geliyor. Bunlar arasından zirvenin sahibi Spotify olurken, sonrasında Apple Music ve YouTube Music zirveyi takip eden firmalar arasında. Geçtiğimiz hafta, Play Müzik kullanıcıların mevcut kitaplıklarını YouTube Music’e aktarmasını sağlayan bir güncelleme yayınlanmıştı. Son gelen haberlere göre, YouTube Music önerilen özelliği bir sonraki güncelleme ile birlikte kullanıma sunulacak.

Kullanıcı arayüzünü iyileştirmeye çalışan YouTube Music, gelen güncellemeler ile daha akıcı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

YouTube Music önerilen özelliği kullanıma sunulacak

Bu ayın başında Google, YouTube Music için birçok değişiklik getirmişti. Şimdi oynatılıyor arayüzünde ve kilit kontrollerinde birçok değişikliğe gidilirken, kullanıcılara daha temiz bir arayüz sağlanmaya çalışıldı. Bunlara ek olarak, sıradaki şarkının ne olduğunu görmek için yukarı kaydırma hareketi kullanıma sunuldu. Şarkı sözleri de ayrı bir sekmeye taşınmıştı.

Kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen özellik ise, dinlenen şarkıyla benzer şarkıları görebilmekti. Spotify’ın en büyük özelliklerin birisi olan önerilen şarkılar özelliği, dinlediğiniz müzik türlerine göre birçok farklı müzik önerebiliyor. Böylece kullanıcılar, kitaplığını birçok yeni müzik ile genişletebiliyordu. Yeni güncelleme ile birlikte, YouTube Music önerilen özelliği de kullanıcılarına sunulacak.

İlgili bölümü ile birlikte, beğenebileceğiniz beş şarkı ve önerilen oynatma listeleri de gelecek. Dinlediğiniz sanatçılara benzer diğer sanatçılar da, bu sekmenin aşağısında bulunuyor. Önerilen oynatma listeleri özelliği ile birlikte, dinlediğiniz müziklere benzer müziklerin olduğu çalma listeleri de kullanıcılara sunulacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Google in artik capraz platform destegino getirmesi lazim music icin

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ben bu özelliği 1 aydır kullanıyorum zaten?

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yeni güncelleme gayet güzel duruyor.

" YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Music beklenen özelliğe kavuşuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "