Okunma

YouTube müzik uygulaması ortaya çıktı!


05 Mayıs 2018 Cumartesi 12:10
YouTube müzik uygulaması ortaya çıktı!

Google, tüm müzik hedeflerini tek bir uygulamaya entegre etmeyi planlıyor. YouTube müzik uygulamasına ait olduğu düşünülen bir görsel, Reddit’te bir kullanıcı tarafından ortaya çıkarıldı.

Google’ın müzikle karmaşık bir ilişkisi var. Google Play Müzik, Spotify veya Apple Müzik’e uygun bir alternatif ancak hizmet, Google’dan beklenen özellikleri hiçbir zaman veremedi.

Ayrıca Google’ın ürünü olan YouTube’un videoların üzerine daha geleneksel bir müzik oynatıcısı arayüzü yerleştiren kendi “müzik” servisi de var.

Bu iki uygulama hiç birlikte çalışmadı. Bu yüzden Google’ın tüm müzik hedeflerini tek bir uygulamaya entegre etmeyi planladığını ve bunu YouTube Remix olarak adlandıracağını belirten bir rapor görmekten dolayı hiç şaşırmadık.

YouTube müzik arayüzü ortaya çıktı

İki uygulamanın birleşeceği yeni uygulamanın ekran görüntüsü bir Reddit kullanıcısı tarafından yayınlandı.

Youtube Remix ortaya çıktı

Verge’e açıklama yapan YouTube ise söylentilerin gerçek olduğunu söyledi:

Her zaman YouTube Müzik’i geliştirmek için çalışıyoruz ve bunun kullanıcılar için mümkün olan en iyi deneyimi sağladığından emin olmak istiyoruz. Kullanıcıların, oynatıcıya ait güncellemeyi gördükten sonra bunun keyfini çıkarmalarından memnuniyet duyuyoruz.

İki müzik hizmeti birleşiyor

Google’ın iki müzik hizmetini birleştirmeyi planladığı gerçeği bir sır değil. Geçtiğimiz Aralık ayında Bloomberg, YouTube Remix projesinin varlığını bildirmişti.

YouTube bu konuda, Google Play Müzik’in “içerik sunucusunu” YouTube’un “katalog derinliği” ile birleştireceğini söyledi.

Bir başka kaynak olan Droid Life, YouTube Remix’in yıl sonuna kadar tanıtılacağını, Google Play Müzik’in sona ereceğini ve oradaki kullanıcıların yeni uygulamaya taşınacağını bildirdi. YouTube ise bu rapora itiraz etmedi ve bir değişiklik yapılmadan önce haber verileceğini belirtti.
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube müzik uygulaması ortaya çıktı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Mobil de de çalıştırabiliyormuyuz?

  2. Anonim dedi ki:

    Müzik dinlerken ekranı kapatabilelim yeter. Tek istediğim özellik bu.

  3. Anonim dedi ki:

    Bu zaten vardı google playda sadece ülkemizde kullanılmıyor.

" YouTube müzik uygulaması ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube müzik uygulaması ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube müzik uygulaması ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "