YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor!


06 Ağustos 2018 Pazartesi 17:39
YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor!

Artık dünyanın en büyük sosyal video ağı olarak kabul ettiğimiz YouTube, son dönemde yaptığı değişikliklerin ardından bir kısmı sevindirirken, büyük kanalların birçoğunu üzdü. “YouTube izlenme neden düşük?” diye merak ediyorsanız, bunun en büyük nedenlerinden biri yapılan değişlik diyebiliriz.

YouTube izlenme neden düşük? İşte cevabı!

Youtube, özelikle sanatçıların video kliplerini yüklediği ve tıklanma oranlarına göre popülerliğinin konuşulduğu yer haline gelmiş durumda. Yine de son yıllarda 100 milyon, 200 milyon gibi abartılı tıklanma oranları kullanıcıların aklına şu soruyu getirdi:

“Türkiye’de 70 milyon insan varken bu şarkılar nasıl oluyorda yüz milyonlarca kişi tarafından izlenebiliyor?” İşte tam da bu noktada kesin çözüm gelmiş durumda.

Youtube artık izlenmeleri kullanıcı bazında saydığı için, gördüğümüz izlenme oranı 24 saat içerisinde kullanıcı bazlı olarak değişiyor.

YouTube izlenme neden düşük

Şöyle ki; bir kullanıcı aynı videoda evindeki 3 ayrı cihazdan 3 defa izlediğinde bu izlenme oranı 3 kişi olarak yansıyor. Sonrasında sistem 24 saat içerisinde aynı kullanıcının 3 defa seyrettiğini belirleyip bunu bir kullanıcı olarak güncelliyor. Bu nedenle, özelikli popüler sanatçıların izlenme oranı ciddi şekilde azalmaya başladı. Youtube güncelleme sayesinde çok fazla konuşulan sahte izlenmelerin de ciddi bir şekilde önüne geçmeyi planlıyor.

Google Partneri ve Uzman Youtube Ajansı Olan Moon Workshop firma yetkilisi Murat Barçın, YouTube bu güncellemeyi şeffaf olmak, gerçekten tekil bazda kaç kişiye ulaşıldığını doğru lanse etmek için güzel bir adım atıldığını söyledi. Sanatçılara özel çağrıda bulanan Barçın kliplerini duyurmak için alternatif yol aramalarının gerekmediğini, Youtube Reklamları ile çok uygun bütçelerle klip tanıtımlarını doğru hedef kitleye çok hızlı bir şekilde ulaştırıldığını ifade etti.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  2. 2 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  3. 3 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  4. 4 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  5. 5 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  6. 6 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  7. 7 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  8. 8 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  9. 9 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  10. 10 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!