Okunma

YouTube Originals içerikleri ücretsiz oluyor


03 Mayıs 2019 Cuma 22:00
YouTube Originals içerikleri ücretsiz oluyor

YouTube geçtiğimiz gün YouTube Originals icerikleri için yeni bir strateji hedeflediğini duyurdu. Buna göre orijinal icerikler artık ücretsiz ve reklam destekli olacak.

YouTube Originals içerikleri reklam alacak!

Bu yıl ücretsiz Originals icerikleri kapsamında 9 deneme yayını yayınlanacak. Bunların içerisinde; Spor kıyafet belgeseli, etkileşimli bir Mark Fischbach dizisi ve Dude Perfect de olacak.

Diğer programlar arasında Verge adlı teknoloji sitesinin de sahibi olan Vox Media’nın araştırma programı Cobra Kai 3. sezon, Life School ve bağımsız filmlerin yer aldığı bir belgesel de var.

YouTube geçtiğimiz sene 12 dolar karşılığında kullanıcıların kullanabileceği bir YouTube Premium hizmeti yayınlamıştı. Bu sisteme abone olmanız halinde tüm videoları reklamsız izliyor, YouTube Originals içeriklerinden faydalanabiliyordunuz.

Ancak YouTube, hizmetin çıkmasından bu yana bir türlü beklenen hedefe ulaşamadı. Bunun üzerine şirket stratejisini değiştirmeye karar verdi ve özel içeriklerini tüm kullanıcılara açma kararı aldı. Bu kapsamda tüm özel icerikler zaman içerisinde ücretsiz olacak ancak videolar içerisinde reklam ve sponsor bulunduracak.

YouTube sorumlularından Robert Kyncl: “Tüm izleyicilerimiz için primetime içeriklerimizi açmaya karar verdik. Böylece insanlar ücretsiz bir şekilde tüm hizmetlerden yararlanabilecek. Diğer tüm şirketler ödemeleri arttırırken biz tersine gidiyoruz, bu yüzden farklıyız. Şimdi reklam verenlerle ortaklık kuracak, sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Bunu kullanıcılara yansıtmayacağız.” dedi.

Siz ne düşünüyorsunuz? YouTube özel içeriklerini izleyecek misiniz? Bu kararı beğendiniz mi? Yorumlarsa belirtiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “YouTube Originals içerikleri ücretsiz oluyor”

 1. Anonim dedi ki:

  Ghostery kurun chrome ile reklamsız izleyebilirsiniz.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Reklama reklam veren YouTube.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Youtube son zamanlarda aşırı reklam veriyor yakında ona benzer sağlam bi sistemle gelmeleri gerekebilir birisinin insanlar sıkılınca reklamlardan reklamsız izlemeyi tercih edecek hâle gelecez

 4. Anonim dedi ki:

  İlk defa duyuyorum YouTube Originals neymiş?

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Reklamsız youtube için youtube venced kullanın. Sıfır reklam.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Başarılı bi düşünce darısı halkını düşünen bizim şirket lerimize zam yerine sponsor lara yüklenen insanlar

 7. Özgür dedi ki:

  Fiyat aylık 10 tl olsa alırdım

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye de varmı ki

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mecbur yapacak, kim takar YouTube paralı içeriği

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Youtube Original ne?

 11. Ali dedi ki:

  Ben onu bunu bilmiyorumda youtubede aşırı reklam var bıktıryo resmen

" YouTube Originals içerikleri ücretsiz oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Originals içerikleri ücretsiz oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Originals içerikleri ücretsiz oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "