Okunma

YouTube Terbiyesini Takındı


11 Şubat 2010 Perşembe 21:13
YouTube Terbiyesini Takındı

Youtube, sıkça eleştirilen “sakıncalı içerik mevzusunu” kökten çözmeye niyetli. Bu yüzden de “Safety Mode(Güvenilir durum)” adındaki filitreyi devreye soktu.

 

Bu sayede, artık arama sonuçları “gençlerin ve çocukların ruh sağlığına zarar vermeyecek nitelikte” düzenleniyor. Yani şiddet ve erotik ağırlıklı yayın, kullanıcıyla buluşmuyor. Elbette bu filitre seçime bağlı olarak devreye giriyor. Anlayacağınız, cocuğunuz kurnazsa ve sakıncalı içerikleri izlemek istiyorsa, ona engel olmak güç.

::Youtube’un uygulamasını yerinde buluyor musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube Terbiyesini Takındı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Terbiyesini Takındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Terbiyesini Takındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "