YouTube uygulaması tasarımı değişti! İşte yenilikler!


26 Ekim 2020 Pazartesi 20:45
YouTube uygulaması tasarımı değişti! İşte yenilikler!

Google, yayınladığı yeni iOS ve Android YouTube uygulaması güncellemesi ile birlikte birçok tasarım değişikliğini kullanıcılara ulaştırmış oldu. Yeni uygulamada çok büyük değişikler olmasa da belirli noktalarda yeni tasarımlar kendini gösteriyor. Daha çok kullanımı iyileştiren değişikler yapılmış durumda.

iOS ve Android YouTube uygulaması tasarımında değişiklik yapıldı

İlk dikkat çeken değişiklik, CC butonunun yerinin değişmesi oluyor. Yeni güncellemede CC botonu, sağ üst bölümde konumlandırılmaya başlandı. Bununla birlikte otomatik oynatma botonunun tasarımı da tamamen değiştirilmiş durumda. Otomatik oynatma yazısının kaldırılarak sadece logolu bir buton kullanılmaya başlanmış.

youtube uygulaması

Yapılan bu değişikliğin, masaüstü tarafta da kullanılacağı ifade ediliyor. Şu an testlerin devam ettiğini söylemek mümkün. Video bölümleri için de yeni bir tasarım sayfası hazırlanmış durumda. Bu sayfada listeli ve görselli bölümler yer alıyor.

Son olarak video yönü değişikleri için de yeni buton kullanıma başlanmış durumda. Videoyu çevirmek için ekranda buton yer alıyor. Bununla birlikte tam ekran videolardan çıkmak için yeni bir kullanım şekli de oluşturulmuş durumda. Artık tam ekrandaki video oynatılırken aşağı kaydırma yapıldığında, tam ekrandan çıkışması da mümkün olacak.

Bunlarla birlikte çeşitli butonların yerleri için çeşitli optimizasyon yapıldığına da dikkat çekildiğini belirtmek gerekiyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube uygulaması tasarımı değişti! İşte yenilikler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube uygulaması tasarımı değişti! İşte yenilikler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube uygulaması tasarımı değişti! İşte yenilikler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!