YouTube video izlememeniz için uyaracak


21 Mayıs 2020 Perşembe 11:45
YouTube video izlememeniz için uyaracak

Telefonumuz üzerinden video izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz, ertesi gün iş olduğunda istemeden saatlerce ekrana kilitlenebiliyoruz. YouTube uyku hatırlatması özelliği ile video izleme sürelerinizi kısıtlayabileceksiniz.

Uyumadan önce ekrana bakmak uykunun kaçmasına neden olabiliyor, bir bağımlılık haline gelen sosyal medyayı kısıtlamanın örneklerinden biri de platforma ekleniyor.

YouTube uyku hatırlatması özelliği yakında geliyor

Yakın zamanda uygulamaya gelmesini beklediğimiz özellik şuan beta aşamasında. Ayarlar sekmesine eklenecek ayar ile uyku saatlerinizi ayarlayıp, bu saatlerden önce hatırlatmalar alabileceksiniz. Buna ek olarak bir gün içerisinde ne kadar süre YouTube üzerinde vakit geçirebileceğinizi kısıtlayabileceksiniz.

youtube uyku hatırlatması

Bu özellik size 15-180 dakika arası hatırlatıcılar ekleme imkanı tanıyacak. Yatmadan önce vaktinizi video izleyerek geçiriyorsanız bu uykunuz için bir sorun yaratabilir, YouTube ile aranıza yarım saat koymak bile daha rahat bir uyku demek olabilir. Özellik uygulamaya eklendiğinde ayarlarda “yatma zamanından önce hatırlat” seçeneği çıkacaktır, bu ayarı kullanarak zamanlayıcı oluşturabilirsiniz.

Daha önce Spotify ve Apple Music gibi müzik servislerinde uyku hatırlatmaları özelliklerini görmüştük. Özelliğin önümüzdeki birkaç gün içerisinde uygulamaya eklenmesi bekleniyor. Sizler bu özelliği gerekli buluyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube video izlememeniz için uyaracak”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Hayır YouTube’dan ayrı kalamam

  2. Anonim dedi ki:

    Hayırdır youtube bizemi iş koyuyosun

  3. Anonim dedi ki:

    Gayet gerekli. Ekstra TV üzerindeki uygulamaya zaman kısıtlaması gelmeli. Çocukların video izleme süreleri kısıtlanmalı.

" YouTube video izlememeniz için uyaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube video izlememeniz için uyaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube video izlememeniz için uyaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "