Okunma

YouTube Video Düzenleme Şimdi Daha Hızlı


10 Ağustos 2012 Cuma 20:45
YouTube Video Düzenleme Şimdi Daha Hızlı

Video konusunda adeta tekel olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz YouTube ekibi altyapı ve yenilik konusundaki çalışmalarını devam ettiriyor. Özellikle son dönemde adını sıkça duyduğumuz servis son olarak yüz mozaikleme fonksiyonu ile karşımıza çıkmıştı.

Görüntülerdeki kişilerin yüzlerini otomatik olarak algılayıp buğulamaya yarayan özellik ile gizlilik ve güvenliğin sağlanmasını amaçlanıyor. Ayrıca YouTube bu yenilik ile dünya gündemine damgasını vuran olaylara ilişkin video kayıtların daha fazla paylaşılması için insanları cesaretlendirmeyi hedefliyor.

Tasarım ve altyapı çalışmalarının yanı sıra birtakım güncellemelerle anılan popüler servis bu sefer video düzenleme aracını elden geçirdi. Hatırlayacağınız gibi Mart ayında ciddi anlamda yeniliklerin yaşandığı araç renk/kontrast ayarlama, görüntüyü sabitleme, tek tık ile renk ayarı gibi birtakım yeteneklere kavuşmuştu.

Kısa süre önce yapılan yenilik sayesinde video düzenleme hizmeti artık daha hızlı ve dinamik hale geldi. Buna göre giderek sadeleşen sistemde yapılan değişiklikler interaktif olarak anında görülebiliyor.

Ayrıca bahsedilen çalışma kapsamında güçlenen uygulamada varolan filtrelerin uygulanma süresi de düştü. Yani video üzerinde yapılan tüm değişiklikler -bekleme süresinin azalmasıyla- kısa zaman diliminde görüntüye uygulanabiliyor.

Eski görüntüler sistemden silinmezken düzenlemeler ise şimdilik 10.000’den az izlenen videolar üzerinde yapılabiliyor. Kapsam dışında kalan içerikler ise farklı bir isim ile tekrar kaydedilerek yayınlanıyor.

Böylelikle başta amatör kullanıcılara hitap eden YouTube, siteye yüklenen içerik kalitesinin kullanıcı bazlı değişikler ile arttırılmasını sağlıyor. Böylece videolardaki istenmeyen noktalar ortadan kaldırılırken genel anlamda daha profesyonel bir sonuç ortaya çıkıyor.

:: Video düzenleme uygulamalarından hangisini tercih ediyorsunuz? YouTube’un bu konudaki hizmetini nasıl buldunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube Video Düzenleme Şimdi Daha Hızlı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu youtube neden Türkçe seçeneği sunmuyor. google ın. Türkiye için bi sürü hizmeti varken youtube da destek vermiyor. Aynı şekilde microsoft da yıllardır xbox ı Türkiye ye getirmiyor.

" YouTube Video Düzenleme Şimdi Daha Hızlı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Video Düzenleme Şimdi Daha Hızlı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Video Düzenleme Şimdi Daha Hızlı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "