YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı


28 Mayıs 2020 Perşembe 23:35
YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı

YouTube video izleme için yeni özelliğini kullanıcılarla buluşturdu. Android cihazlarda “Abonelikler” kısmına getirilen yenilik, abone olunan kanalların videosunun izlenmesini kolaylaştıracak. Videolar burada listeleme işlemine alınacak. YouTube özellikleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.

Daha önceden iOS kullanıcıları için getirilen özellik, Android kullanıcılarına da getirilmiş oldu. Bu özellik sayesinde abone olunan kanalların güncel videoları kolayca takip edilebilecek. Ayrıca yarım kalan videolar da unutulmadı.

YouTube video izleme özellikleri gelişiyor

Mobil cihazlarda yer alan “Abonelikler” kısmında, kullanıcıların abone oldukları kanallar listeleniyor. Burası için güncellemeyi Android cihazlara da ulaştıran Google, kullanıcıların daha kolay ve daha çok video izlemesini amaçlıyor. Bu kısma giren kullanıcılar 6 farklı seçenekle karşılaşılacak. Seçeneklere dokunulduğunda videolar filtrelenecek.

Bu 6 seçeneğin ilki “Tümü” olacak. Bu sekmede kullanıcının abone olduğu kanallardaki bütün videolar gösterilecek. Sıradaki sekme “Bugün” olacak. Bu sekmede de içinde olunan gün paylaşılan videolar izlenebilecek. Üçüncü seçenek ise “İzlemeye devam edin” olacak. Bu özellik sayesinde yarım kalan ve abone olunan kanalların videolarına kolaylıkla erişilecek. Geçmişte arama yapma zahmetine gerek kalmayacak.

youtube özellikleri

Dördüncü seçenek de “İzlenmeyenler” olacak. Burada kanallar tarafından yüklenen, ancak kullanıcının izlemediği videolar listelenecek. Beşinci sekmede ise “Canlı” videolar yer alacak. Anlık olarak gerçekleştirilen video etkinlikleri buradan bulunabilecek.

Son sekmede ise “Yayınlar” yer alacak. Bu noktada kanallar tarafından paylaşılan fotoğraf ve yazılar incelenebilecek. Dileyen kullanıcıların “Ayarlar” kısmından da “Videolar ve yayınlar” veya “Yalnızca videolar” filtreleme işlemleri yapılabilecek.

Yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abi bu zaten dilini İngilizce yapınca geliyo

 2. Anonim dedi ki:

  Beğendim güzel olmuş, şu yorum kısmı ve fotoların büyüklüğüne daha tam alışamadım 🙁

" YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube video izleme için yeni özelliği devreye aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar