YouTube’un yapay zekası videoları eleyecek!


17 Mart 2020 Salı 12:25
YouTube’un yapay zekası videoları eleyecek!

Corona virüsü salgını dolayısıyla insan moderatörlerin çoğunu salgının yayılmasını önlemek için eve gönderen YouTube videoları denetlemek için yapay zekaya güvenecek. Bu, videoların, yapay zeka tarafından bir politikayı ihlal etmesi durumunda direkt olarak siteden kaldırılacağı anlamına geliyor.

YouTube bazı hatalar yapabilir

Videoların kaldırılması gerektiğini doğrulamak için bir insan incelemeciye yönlendirme konusunda da bir açıklamada bulunmadı. Yapay zekaya daha fazla güvenilmesi YouTube’un bazı hataları yapabilmesini beklememiz gerektiğini söyleniyor. Şirket blog yayınında, bu kararın daha fazla videonun kaldırılmasıyla sonuçlanabileceğini söyledi. Üstelik politikaları ihlal etmeyebilecek videolar da dahil.

YouTube çalışanlarını eve göndermeye karar verdi.

Her zaman olduğu gibi, içerik üreticiler yine de kaldırılan bir videoya itiraz edebilirler. Ancak YouTube bu sürecin insan denetimindeki azalma nedeniyle erteleneceği konusunda uyarıyor. Ayrı bir blog gönderisinde Google, vardiyaların zamanlamasını değiştirerek, aynı anda çalışan kişileri sınırlayarak ve insanlar arasındaki mesafeyi artırarak personel azaltmayı ele aldığını söyledi.

Amaç YouTube’u güvende tutmak

YouTube yapay zekası videoları silebilir

YouTube, “Bunun kullanıcılar ve içerik üreticiler için bir aksaklık olabileceğini biliyoruz Ancak bunun YouTube’u güvende tutmak için yapıyoruz. Geniş bir topluluğa sahip bir şirket için yapılacak en doğru şey olduğunu düşünüyoruz.”

YouTube, daha fazla yapay zeka yönetimine geçişin para kazanmayı etkilemeyeceğini söylüyor. Şirket , başlangıçtaki tedbirlerinin ardından bazı içerik oluşturucuların Corona virüsle ilgili videolarda reklam yayınlamasına izin vermeye başladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube’un yapay zekası videoları eleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’un yapay zekası videoları eleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’un yapay zekası videoları eleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar