Okunma

YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu!


14 Eylül 2016 Çarşamba 06:00
YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu!

YouTube, yayıncılar ile izleyiciler arasındaki mevcut iletişim seçeneklerini arttırmak adına meydana getirdiği sosyal ağın duyurusunu yaptı.

Community adındaki sosyal ağ, video yayıncılarının içerikler ve diğer konularda izleyiciler ile daha fazla etkileşimde olmalarına olanak tanıyacak.

16-09/14/indir.png

YouTube’un sosyal ağı: Community

Gün itibariyle beta aşamasında olan Community, YouTube bünyesindeki kanalların yanında yer alan bir sekmede hizmet verecek.

YouTube‘un sosyal ağı ilk etapta yayıncılar ile izleyiciler arasında; görüntü, GIF, canlı video vb. içerikleri paylaşmalarına olanak tanıyacak.

16-09/14/youtube_community-640x480.jpg

Yetkililer, sosyal ağın beklentileri karşılaması ihtimalinde uygulamanın tam sürümünde daha kapsamlı bir sosyal ağ deneyimi sunacaklarını belirtiyorlar.

Mevcut abone olunan kanallardaki bildirim sistemine sahip olacak uygulama, mobil cihazlar üzerinden de hizmet verebilecek.

YouTube‘un kendine ait bir sosyal ağ meydana getirme çalışmalarının olduğu Ağustos ayında konuşulmaya başlanmıştı.

Son birkaç ay içerisinde seçkin yayıncılar ile uygulamayı test eden YouTube, gün itibariyle uygulamanın beta sürümünü kullanıcılara sunmuş oldu.

YouTube Kıdemli Ürün Müdürü Kiley McEvoy blog yazısındaki açıklamasında, meydana getirilen sosyal ağın yayıncılar ile izleyiciler arasında derin işbirlikleri meydana getirebileceğini belirtti.

Test aşamalarında seçkin yayıncıların kendilerine eşlik ettiğini belirten McEvoy, sosyal ağın izleyicilerin tüm beklentilerini karşılamak amacıyla hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

YouTube, önümüzdeki aylarda izleyici ve yayıncı görüşlerine paralel olarak Community bünyesine yeni özelliklerin geleceğini ifade ediyor.

16-09/14/youtube-wil-met-nieuw-plan-adverteerders-weglokken-bij-tv.jpg

Sistemin henüz seçkin YouTube yayıncıları ile sınırlı kalacağı Digital Trends’teki haberde yer aldı.

:: YouTube’un “Community” adındaki yeni sosyal ağının beklentileri karşılayabileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  4k desteği var zaten

 2. SDN Okuru dedi ki:

  4k desteği için ekran çözünürlüğüde 4k olması gerek kardeş

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Onu bırak da mobile 4K desteği ver. Applecılar çatlasın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google+ olmadı bari buradan gidelim diyorlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Moda

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Olumlu

" YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Yeni Sosyal Ağını Duyurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "