Okunma

YouTube Yorumları Güncelleniyor


24 Eylül 2013 Salı 21:59
YouTube Yorumları Güncelleniyor

YouTube, video yorumları için kapsamlı bir değişikliğe hazırlanıyor. Baştan aşağı güncellenecek sistemde, mevcut yorum mantığı tamamen ortadan kaldırılacak. Yeni sistemin en önemli özelliği ise kanal sahibinin yetkilerini artırması.

Kanal Sahiplerine Yeni Yetkiler

Geliştirme ile birlikte kanal sahipleri belli kelimeler için otomatik mesaj silme seçeneğine sahip olabilecek. Ayrıca yeni sistem kanal sahiplerine kara liste oluşturma şansı da sunuyor. Listede yer alan sakıncalı sözcükler yayına alınmayacak ve moderasyon için bekletilecek.

Yorum Listelemede Yeni Sistem

Tarihe dayalı yorum listeleme sistemi de terk ediliyor. Yeni sistemde en üstte video yaratıcılarının, YouTube ünlülerinin, YouTube ve Google Plus’ta tanınan ve etkileşimde olan kişilerin yorumları yer alacak. Yeni yorum sıralama sistemi kanal sayfalarında bu hafta başlayacak. Video sayfaları için de yıl sonuna kadar aktif duruma gelecek.

Google Plus Entegrasyonu

Yeni yorum sistemi bir dizi değişikliğin yanısıra Google+ entegrasyonunu da beraberinde getiriyor. Böylece YouTube yorumları, G+ hesaplarında belirli bir daireyi ya da kişiyi hedefleyebilecek.

Yaşanan değişikliğin YouTube videolarına yapılan kalitesiz yorumları azaltmak ve genel yorum içerik kalitesini artırmak olduğu belirtiliyor.

:: Yeni kuralların YouTube mesaj kalitesini artıracağını düşünüyor musunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “YouTube Yorumları Güncelleniyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İki cümlesinden biri küfür olan geri zekalılar için iyi bir engelleme.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Artık arifin manchestere attığı gole ulaşakmıyız yani 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Google ı eleştiren arkadaslara sesleniyorum. Ya daha iyisini yapın ya da kullanmayın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google bir şeyi yaparken on tane şeyi bozar. Bu hep böyle olmuştur.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Allah aşkına şu yeni çözünürlük ve büyük ekran ayar kısmını değiştirsinle. İğrenç olmuş. Eskiden 2 tıklamayla ulaşabildiğimiz yere şimdi 4 tıklamyla yapıyoruz. Artı ayar menüsü de iğrenç ötesi.
  Harbiden beğeniyormusunuz ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  cok başarılı.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Youtube küfür show gibi birşeydi çünkü hayatınıza göremeyeceğiniz küfürler youtube da

" YouTube Yorumları Güncelleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Yorumları Güncelleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Yorumları Güncelleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "