Okunma

YouTube yorumlarına büyük yenilikler geldi


04 Kasım 2016 Cuma 04:30
YouTube yorumlarına büyük yenilikler geldi

YouTube, çok geniş bir kullanıcı kitlesine ve alt yapıya sahip olmasına rağmen, video paylaşım konusundaki liderliğini Facebook’a hatta Amazon’un Twitch’ine kaptırma riski taşıyor.

Google’ın, dünyanın en popüler video paylaşım platformunu sağlama almak için geliştirdiği yeni çözüm ise işe yarayabilir.

Kavganın bitmediği platform: YouTube

YouTube videoları her ne kadar çok yoğun tartışmaların/kavgaların yaşandığı mecralar olsa da YouTube’da yorum özelliği çok gelişmiş sayılmaz.

Google da bu eksiğinin farkında olacak ki, bugün duyurduğu güncelleme ile YouTube videolarına 6 yeni yorum aracı ekledi.

Buna göre, içerik üreticileri artık YouTube yorumları üzerinde çok daha detaylı kontrole sahip olabilecekler. Hatta YouTube videolarının her biri kendi başına bir sohbet kanalı gibi işleyebilecek.

Yeni yorum araçları içerik sahibinin beğendiği bir yorumu en yukarı taşımasına imkan tanıyor. Böylece içerik üreticisi herkesin görmesini istediği yorumları ve açıklamaları, en tepede tutabiliyor.

Ayrıca içerik üreticileri artık yorumların altına özel bir kalp işareti bırakabilecek. 

İçerik üreticisi kendi yorumlarına renk kodu da ekleyebilecek. Böylece uzun tartışmalar arasında izleyiciler, içerik üreticisinin yorumlarını daha kolay görebilecek.

İçerik üreticileri ayrıca yorumlar için belli kullanıcıları moderatör olarak atayabilecekler. Ya da belli kelimelerin kullanılmasını yasaklayabilecekler. Yine çok uygunsuz olabileceği şüphesi oluşturan yorumları onaydan geçirerek yayınlamak gibi bir seçenekleri de olacak.

:: Hiç YouTube tartışmasına dahil oldunuz mu?

 

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “YouTube yorumlarına büyük yenilikler geldi”

 1. Anonim dedi ki:

  Kalp koyma nasıl oluyor dedim ama

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İyiymiş.. ama internet yavaşizleme yapılamıyor malesef

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece veletleri engellesin o zaman düzene girer. Birde çoğu saçma veletlerin izlediği Youtube kanalları kapatılmalı. Youtube da Shiftdelete den başka hiç kimse düzgün birşey paylaşmıyor. Yok gülmeme Challenge yok şu kadar şey treni durdururmu yok Minecraft yok eğlenceli çocuk kanalı. Küçük çocukların eline verdiler tableti Youtube içinde geliyor zaten saçma sapan video çekip yüklüyor kendini rezil ediyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  YouTube Türkiyeyi veletler işgal etmiştir hiç umudum yok youtubeden artık. Yorumlar kufurlerle dolu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Benim yorumuma cevap yazilmamasini istiyorum bu özellik yok ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Açılsa kullanacağız …. pffff

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Türkçe yorum bölümünde küfürden başka birşey yok. Küfürden başka birşey bilmeyen boş ve ahlaksız bir YouTube kültürüne sahip bir nesil yetişti.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Önce filtre yapsınlar, tüm yorum içerikleri küfür hep

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Youtobe Türkiye bitmiş kim ne derse desin

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Vaaaaayy

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel özellikler

" YouTube yorumlarına büyük yenilikler geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube yorumlarına büyük yenilikler geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube yorumlarına büyük yenilikler geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "