YouTube’dan sunduğu araçlar için şok karar!


22 Temmuz 2017 Cumartesi 06:00
YouTube’dan sunduğu araçlar için şok karar!

YouTube, platformu üzerinden paylaşım yapmayı seven birçok kullanıcıyı üzecek bir karara imza attı. Artık video veya fotoğraflarınızı düzenlemek için YouTube kullanamayacaksınız.

YouTube araçlarının kullanımını sonlandırıyor!

YouTube aldığı karar doğrultusunda 20 Eylül tarihi itibarıyla video düzenleyici ve fotoğraf slayt gösterisi araçlarını kullanıma kapatacaklarını duyurdu. Bu kararın sebebi olaraksa araçlara olan talebin düşük olması gösteriliyor.

17-07/21/youtube-arac-tool-sdn-02.jpg

YouTube yayıncılarının daha çok Apple Final Cut X ve Adobe Premiere gibi popüler uygulamalara yönelmesi, şirketin bu araçları kendisine yük etmeye değmez bulmasını düşündürmüş gibi gözüküyor. Öte yandan Video Yöneticisi üzerinden kırpma, bulanıklaştırma, ses kütüphanesi, filtreler, altyazılar, ses efektleri ve hızlı düzeltme gibi geliştirmeler kullanılmaya devam edilebilecek. Fotoğraf slayt gösterisi özelliğine dairse geriye hiçbir şey kalmıyor ki kullanan var mıydı pek emin değiliz?

Şirket kendi ağzıyla giden araçlarının yerine piyasada birçok ücretli veya ücretsiz üçüncü parti video düzenleme araçları olduğunu da belirtmeden geçmiyor.

:: YouTube videolarınız için hangi video düzenleme araçlarını kullanıyorsunuz?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “YouTube’dan sunduğu araçlar için şok karar!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ben boyle bir ozelligi oldugunu bile bilmiyordum.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Youtubeciyim diyorsaniz MAGIX VEGAS PRO 14 aliyorsunuz her isinizi goruyorsunuz.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Kaldırsın ama onun yerine video kırpma, ses montaj bir iki basit efekt, yeşil perde ile çeşitli arka plan montajları imkanı veren ve hem normal ekran ile hem de oyun oynarken ekran görüntüsü kaydedebilen bir video düzenleme ve kaydetme programı yapsa ücretsiz bir tane. Windows ve IOS için hem sitesine yük getirmez hem de insanların basit video işlerini de ücretsiz ve pratik şekilde halletmiş olurdu.

  Yorum yazın

  Geri bildirim